هوای شهرهای آمریکا گرمتر از خاورمیانه میشود

هوای شهرهای آمریکا گرمتر از خاورمیانه میشود بررسیها نشان میدهد تا اختتام قرن دمای شهرهای ایالات متحده برابر با مناطقی از خاورمیانه میشود.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، بحران آب و هوا خیلی از مردم آمریکا را به سمت واقعیت های اقلیمی جدید برده و نتایج یک تحلیل جدید نشان می دهد: ۱۶ شهر آمریکا در معرض خطر دمای تابستانی همتراز با مناطق خاورمیانه تا اختتام قرن قرار دارند.
موج گرما بخش های وسیعی از ایالات متحده را در تابستان امسال تحت تاثیر قرار داده و سفارش های گرمایی حدودا متوجه یک سوم جمعیت این کشور بوده است. دمای هوا در بخش هایی از این کشور تا ۴۶ درجه سانتیگراد نیز رسید.
اما گرمای جهانی ممکنست خیلی از مناطق در ایالات متحده را با نوعی گرمای شدید مواجه کند که قبل از این غیرقابل تصور بود و آب و هوای این مناطق را در طولانی مدت به شرایطی تبدیل کند که حالا در مناطق دورتر از جنوب یا حتی خارج از کشور رایج است.
تحلیل و بررسی روند دما در سازمان خبری "کلایمیت سنترال" (Climate Central) نشان داد: دمای تابستان در سال ۲۱۰۰ برای خیلی از شهرها بیشتر شبیه به شرایط مناطق جنوبی تر این کشور است. به طوریکه واشنگتن دی سی تابستان هایی مانند شهر آستین در تگزاس خواهد داشت.
به گزارش روزنامه گاردین، همین طور تغییر شرایط آب و هوایی در بعضی از شهرهای ایالات متحده مشابه با وضعیتی خواهد شد که حالا در شهرهای دیگر کشورها تجربه می شود. تابستان های شهر آستین به دبی امروزی، فونیکس شبیه عربستان سعودی و لاس وگاس شبیه به کویت میشود.1401/05/11
14:33:52
5.0 / 5
253
تگهای خبر: آب , بحران , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه