هوای امروز تهران قابل قبول است

هوای امروز تهران قابل قبول است پرشین رز: بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، میانگین کیفیت هوای پایتخت اکنون در روز جمعه 14 مردادماه در وضعیت قابل قبول قرار دارد.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۲ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.
آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۰۲ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت «ناسالم برای گروههای حساس» بود.
غلظت آلاینده ها در ساعت ۴ بامدادان امروز افزوده شد و به عدد ۱۰۶ رسید و در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفت اما از ساعت ۵ بامدادان غلظت آلاینده ها سیر نزولی داشت؛ به شکلی که در ساعت ۷ بامداد به عدد ۹۶ کم شد و در وضعیت قابل قبول قرار گرفت.
گفتنی ست که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.
منبع:

1401/05/15
10:40:25
5.0 / 5
212
تگهای خبر: پاك , ذرات معلق , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه