مدیركل بنادر و دریانوردی استان بوشهر:

آلودگی نفتی ساحل کنگان

آلودگی نفتی ساحل کنگان بوشهر مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اظهار داشت: در تصاویر هوایی آلودگی های نفتی در طول ده ها کیلومتر باعث آلودگی ساحل کنگان شده اند که منشاء آن به احتمال زیاد چاه های فروزان است که برای اطمینان بیشتر همچنان بررسی ها ادامه دارد.


محمد شکیبی نسب روز چهارشنبه اظهار نمود: بمحض اطلاع از آلودگی نفتی در منطقه کنگان و بنک تیم مقابله با آلودگی به منطقه اعزام شد و در بررسی اولیه منشاء این آلودگی انتقال نفت خام از کشتی به کشتی عنوان شد.
وی بیان نمود: در تصاویر هوایی و بررسی های بعدی مشخص شد تاربال ها یا همان گلوله های قیرمانند در طول ده ها کیلومتر باعث آلودگی شده اند که منشاء آن به احتمال زیاد چاه های فروزان است که برای اطمینان بیشتر همچنان بررسی ها ادامه دارد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: با عنایت به وسعت آلودگی برای پاکسازی احتیاج به مشارکت مردمی و سایر دستگاه ها و صنایع است، چونکه بی توجهی به این مورد باعث صدمات بسیاری به محیط زیست می شود.
شکیبی نسب اظهار نمود: سازمان بنادر در سنوات اخیر بیشتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان تجهیزات، امکانات و شناور برای پاکسازی سواحل خریداری نموده است تا محیط زیست کمتر گرفتار صدمه شود.
وی با تکیه بر لزوم احساس مسئولیت تمام دستگاههای متولی برای مقابله با آلودگی دریایی افزود: در حوزه محیط زیست دریایی باید همت گروهی و گسترده ای در جهت حفظ محیط زیست دریایی صورت گیرد چونکه در صورت بی مسئولیتی دستگاه ها بدون تردید صدمه جدی به محیط زیست و بخصوص سواحل استان بوشهر (به واسط وجود چاه های مختلف نفتی) وارد خواهد شد.
1401/05/20
12:24:50
5.0 / 5
188
تگهای خبر: آلودگی , پاك , دستگاه , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه