کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد پایتخت

کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد پایتخت به گزارش پرشین رز، بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، بامداد امروز (۱۰ آبان) باتوجه به کاهش نسبی تندی باد و افزایش ترافیک صبحگاهی تا حدودی بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در پاره ای از مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران از آن حکایت می کند که باتوجه به کاهش نسبی تندی باد و افزایش ترافیک صبحگاهی تا حدودی بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در پاره ای از مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت.

با رشد ناپایداری جوی و افزایش تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد، هرچند وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات بعدازظهر و احتمال گسیل موقت گردوخاک در مناطق مستعد خواهد شد.

تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت سه شنبه برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود، باآنکه افزایش ترافیک سبب افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد می شود.

وزش باد مؤثر تا بامداد فردا (۱۱ آبان ماه) از تجمع الاینده ها جلوگیری خواهد کرد، با این وجود همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

تضعیف ناپایداری جوی و کاهش تندی باد در طول روز سبب تجمع آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

با عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی چهارشنبه، بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد پیشبینی می شود.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۱ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است. آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۷ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود؛ بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول (سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.
1401/08/11
09:43:57
5.0 / 5
310
تگهای خبر: آب , باد , پاك , ذرات معلق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه