یك مسئول مطرح كرد:

حرکت وزارت نفت در راه کیفی سازی سوخت

حرکت وزارت نفت در راه کیفی سازی سوخت به گزارش پرشین رز، لرستان رییس سازمان محیط زیست کشور اظهار داشت: وزارت نفت نیز قول داده در بحث کیفی سازی و بهینه سازی سوخت حرکت نماید که این اتفاق در حال انجام می باشد.


علی سلاجقه، امروز دهم آذرماه در مسافرت به لرستان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: با توجه به این که ما کشوری با داشته های مناسب سوخت های فسیلی در جهان هستیم حتما از آن استفاده می نماییم.
وی افزود: از فرآیندهای سوخت های فسیلی مازوت است که انباشت آن در کشور خیلی بالاست و باتوجه به شرایط تحریم شاید این ماده کمتر صادر می شود و نیروگاه های ما پایه گازسوز هستند و به طور معمول ما این اجازه را نمی دهیم که از آنها بهره گیرند.
سلاجقه عنوان کرد: در شرایطی هستیم که مردم رعایت نمی کنند چراکه سوخت در کشور ما ارزان است بدین سبب نیروگاه ها ناچار هستند از سوخت کمکی بهره گیرند.
رییس سازمان محیط زیست کشور با اشاره به این که در حوزه سوخت کمکی نسبت به سالهای قبل وضعیت بهتری داریم، افزود: تا یک هفته قبل نسبت به سال قبل حدود ۲۹.۵ درصد مازوت کمتر وارد نیروگاه های ما شده است.
وی بیان کرد: با واسطه های خودمان و تهاتری که میان نیروگاه ها و پالایشگاه ها به انجام می رسد به سمت و سوی گازسوز شدن می رویم که از سوخت مازوت استفاده نکنیم، به عنوان مثال در نیروگاه شهید منتظری در حال انجام می باشد و از وزارت نفت خواسته ایم که این اتفاق در شازند نیز بیفتد.
سلاجقه اضافه کرد: وزارت نفت نیز قول داده در بحث کیفی سازی و بهینه سازی سوخت حرکت نماید که این اتفاق در حال انجام می باشد.
رییس سازمان محیط زیست کشور در ادامه بیان کرد: در نشستی که با وزیر امور خارجه مصر داشتیم با توجه به این که آنها نیز در بحث گرد و غبار مشکل دارند، از آنها خواستیم در مجمع سازمان منطقه ای که درحال تشکیل است شرکت نمایند که از توان کارشناسی طرفین استفاده گردد.
منبع:

1401/09/10
13:19:40
5.0 / 5
263
تگهای خبر: محیط زیست , مسافرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه