وضعیت قرمز هوای تهران در اولین روز بهمن

وضعیت قرمز هوای تهران در اولین روز بهمن پرشین رز: در صورتیکه تهرانی ها طی دی ماه 19 روز هوای آلوده تنفس کردند، بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، بهمن ماه نیز با هوای ناسالم برای همه اهالی پایتخت شروع شده است.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز(اول بهمن) باتوجه به شرایط پایدار جو، عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.

با حاکمیت پایداری و سکون جو در طول روز پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد. با ادامه این شرایط جوی تا اواخر وقت شنبه همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

تداوم پایداری و سکون جو تا بامداد فردا (۲ بهمن) همراه با ترافیک صبحگاهی افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروههای حساس در بیشتر مناطق را بدنبال خواهد داشت.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهدنمود. با استمرار پایداری جوی تا اواخر وقت یکشنبه و افزایش تردد خودرو ها بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروههای حساس قرار می گیرد.

میانگین کیفیت هوای تهران اکنون با آلاینده شاخص «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۱۵۶ یعنی شرایط ناسالم برای همه قرار دارد همین طور آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۵۲ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای همه قرار داشت.

براساس دستورالعمل احتیاطی صادره از طرف شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، مبتلایان به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان جزو گروههای حساس محسوب می شوند و باید از کارهای طولانی یا سنگین خارج از منزل را خودداری ورزند. اشخاص دیگر نیز باید کارهای طولانی یا سنگین خارج از منزل خارج را کاهش دهند. فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد بطور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می دهند و سبب می شود نفس کشیدن تاحدی مشکل تر از حالت طبیعی صورت بگیرد. کار کردن در باغچه، فعالیت شدید خارج از منزل مانند دویدن و... همچون این کارهاست. فعالیت سنگین نیز عبارت است از هرگونه فعالیت شدید خارج از منزل که نفس کشیدن را برای افراد سخت می کند.

توصیه می شود شهروندان از تردد غیرضروری در شهر اجتناب کنند و در صورت لزوم حتما از ماسکهای مناسب N۹۵ بهره گیرند.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که برمبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناکست.

منبع:

1401/11/01
11:57:06
5.0 / 5
207
تگهای خبر: باد , باغ , بیماری , پاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه