کیفیت هوای اصفهان قابل قبول است

کیفیت هوای اصفهان قابل قبول است به گزارش پرشین رز، شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز دوازدهم اسفندماه ماه با میانگین ۸۹ در وضعیت زرد و قابل قبول به ثبت رسید.به گزارش پرشین رز به نقل از مهر، میانگین شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز جمعه دوازدهم اسفند ماه وضعیت زرد و عادی را نشان داده است. بر مبنای داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر در ایستگاه پایش خیابان احمدآباد با ۸۲، بزرگراه خرازی با ۹۱ و رودکی با ۶۲ AQI وضعیت زرد و قابل قبول و در ایستگاه استانداری با ۱۰۳ و پروین با ۱۰۵ AQI وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.
امروز شاخص هوای شهرهای مجاور کلان شهر اصفهان همچون سجزی با ۵۸ و مبارکه با ۷۳ AQI در وضعیت قابل قبول و در شاهین شهر با ۴۴ AQI در وضعیت پاک به ثبت رسید. ایستگاه سنجش آلودگی منطقه سجزی، خمینی شهر، زرین شهر، نجف آباد و همینطور منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز و فردا جوی پایدار در سطح استان حاکم است که به افزایش غبار بخصوص در ساعات بامداد در مناطق مرکزی و صنعتی و کلان شهر اصفهان می انجامد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1401/12/13
09:20:03
5.0 / 5
196
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , پاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه