کیفیت هوای 8 کلانشهر کشور در وضعیت مطلوب

کیفیت هوای 8 کلانشهر کشور در وضعیت مطلوب پرشین رز: برمبنای اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست امروز (20 اسفند) کیفیت هوای هشت کلانشهر کشور در وضعیت «مطلوب» قرار دارد.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، از هشت کلانشهر کشور امروز (۲۰ اسفند) اهواز به عنوان آلوده ترین کلانشهر با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و رسیدن به عدد ۹۳ در وضعیت قابل قبول قرار گرفته است.

پس از آن اهالی اراک، کرج، تبریز، تهران، مشهد، اصفهان و شیراز هوای مطلوبی را با رسیدن به عدد ۸۴، ۸۲، ۸۰، ۷۸، ۷۸، ۷۲ و ۵۳ تجربه کرده اند. آلاینده شاخص اراک ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون و آلاینده شاخص سایر کلانشهرها ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.

به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول(سالم) یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناکست.

منبع:

1401/12/21
10:24:40
5.0 / 5
211
تگهای خبر: پاك , حفاظت , ذرات معلق , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه