در آخرین جمعه سال ۱۴۰۱؛

هوای اصفهان سالم می باشد

هوای اصفهان سالم می باشد پرشین رز: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز بیست و ششم اسفندماه با میانگین 87 در وضعیت قابل قبول ثبت گردید.به گزارش پرشین رز به نقل از مهر، میانگین شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز جمعه بیست و ششم اسفند ماه وضعیت زرد و عادی را نشان میدهد.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر در ایستگاه پایش خیابان احمدآباد با ۷۸، بزرگراه خرازی با ۹۹ و رودکی با ۵۵ AQI وضعیت زرد و قابل قبول و در ایستگاه پروین با ۱۱۶ AQI وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.
امروز شاخص هوای شهرهای مجاور کلان شهر اصفهان همچون سجزی با ۷۳ در وضعیت قابل قبول و در شاهین شهر با ۱۱ AQI در وضعیت پاک ثبت گردید. ایستگاه سنجش آلودگی مبارکه، خمینی شهر، زرین شهر، نجف آباد و همین طور منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان تا اواخر وقت امروز جوی به نسبت ناپایدار در بیشتر مناطق استان حاکم است و در مناطق غربی و جنوبی احتمال بارش رگبارهای پراکنده و در سایر مناطق وزش باد به نسبت شدید تا شدید وجود دارد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1401/12/26
23:27:41
5.0 / 5
201
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , بارش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه