یک پیش بینی علمی ترسناک برای آینده

یک پیش بینی علمی ترسناک برای آینده پرشین رز: خراسان رضوی پژوهشگران پیش بینی کردند که از هر سه نفر یک نفر تا سال 2080 در مناطق بسیار گرم و خطرناک زندگی خواهدنمود.به نقل از نیوز، نتایج تحقیق جدید بیان کننده این است که تا سال ۲۰۸۰ یک سوم جمعیت جهان در وضعیت گرمای خطرناک زندگی خواهند کرد. اگر جهان به مسیر فعلی خود ادامه دهد، کل کشورهای غرب آفریقا و حاشیه خلیج فارس در منطقه گرمای شدید قرار می گیرند.

به گفته پژوهشگران موسسه سیستم های جهانی دانشگاه اکستر انگلستان، میانگین دمای جهانی در راه افزایش ۲.۷ درجه سانتیگرادی در ۲ دهه آخر قرن قرار دارد. آنها مناطق بسیار داغ یا مناطقی را که خارج از فضای به اصطلاح انسانی قرار دارند را به عنوان مناطق دارای میانگین دمای سالانه بالای ۲۹ درجه سانتیگراد تعریف کردند.

محققان در مطالعه کمیت هزینه انسانی گرمایش جهانی اظهار نمودند که انتشار گازهای گلخانه ای توسط هر ۳.۵ شهروند بر طبق متوسط جهانی امروز (یا ۱.۲ شهروند ایالات متحده) یک فرد در آینده را تا پایان قرن در معرض گرمای بی سابقه ای قرار می دهد.

دماهای بالاتر منجر به مرگ و میر بیشتر ناشی از گرما، کاهش راندمان و در نتیجه کاهش عملکرد محصول، افزایش مهاجرت و گسترش بیماریهای عفونی می شود.

این مطالعه نشان داد که توده های خشکی بورکینافاسو، مالی، قطر و امارات متحده عربی تقریباً بطور کامل خارج از سکنه انسانی قرار خواهد گرفت.

از نظر تعداد مطلق افراد لطمه دیده، هند، نیجریه و اندونزی بدترین تاثیر را متحمل خواهند شد که به ترتیب ۶۰۰ میلیون، ۳۰۰ میلیون و ۱۰۰ میلیون نفر را در اواخر این قرن تحت تاثیر قرار خواهد داد.

توانایی کشورها و شهروندان آنها در تحمل گرمای شدید تا حد زیادی به ثروت آنها بستگی دارد.

تیموتی لنتون، مدیر موسسه سیستم های جهانی، در مصاحبه ای اظهار داشت: این به منابع شما بستگی دارد که از شما در آب و هوای غالب محافظت کند.

امارات و قطر از ثروتمندترین کشورهای جهان به شمار می روند؛ در صورتیکه بورکینافاسو و مالی از فقیرترین کشورهای جهان هستند.

اگر جهان انتشار گازهای گلخانه ای را به اندازه ای کم کند که افزایش گرمایش زمین را به ۱.۵ درجه سانتیگراد محدود کند، تعداد افراد لطمه دیده از گرمای خطرناک را به ۹۰ میلیون در هند، ۴۰ میلیون در نیجریه و پنج میلیون در اندونزی می کاهد.

منبع:

1402/03/02
12:33:58
5.0 / 5
224
تگهای خبر: آب , بیماری , زندگی , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه