درخواست نامگذاری یک روز به نام محیط بان

درخواست نامگذاری یک روز به نام محیط بان پرشین رز: به گزارش پرشین رز، فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست با اعلان اینکه یگان حفاظت سازمان محیط زیست با 150 شهید، بالاترین تعداد شهید را میان سایر یگان ها دارد اظهار داشت: حق محیط بان ها است تا یک روز به نام خود داشته باشند.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، سرهنگ جمشید محبت خانی در جلسه ای که به ریاست مجید امامی - دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور - و با حضور دکتر نورالله مرادی - معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، نورالله مرادی -معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست- و شهبازی - دبیر قرارگاه نشاط اجتماعی شورای فرهنگ عمومی -- در شورای فرهنگ عمومی کشور برای ثبت روز محیطبان در تقویم رسمی کشور برگزار گردید، اظهار داشت: ۱۱ دستگاه دولتی در کشور یگان حفاظت دارند که یگان حفاظت سازمان محیط زیست با ۱۵۰ شهید، بالاترین تعداد شهید را میان سایر یگان ها دارد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست اشاره کرد: محیطبانان با جان از مناطق چهارگانه حفاظت می کنند و تمام جامعه حریف آنها مسلح هستند. حالا ۳۷۰ محیطبان با ساچمه در بدن درحال خدمت در مناطق هستند که من خودم را فرمانده نمی دانم بلکه سرباز محیطبانی می دانم.

وی بر نامگذاری روز میلاد امام رضا (ع) به نام روز محیطبان اصرار کرد.

در این جلسه مجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور اظهار داشت: سیاست شورای فرهنگ عمومی کشور گسترش فرهنگ و ارتقای جایگاه محیط زیست است. برای مثال در روز استانها برنامه های محیط زیستی هم ضمیمه شده است که آیین هر استان در صیانت از محیط زیست در قالب قوم، فرهنگ و رسوم آنها به معرض نمایش گذاشته می شود.

وی اضافه کرد: محیطبانی یک شغل شریف است و محیطبانان افراد شریفی هستند که نامشان در تقویم خالی است. ما از زحمات این قشر باخبر هستیم و در تلاشیم تا روز محیطبان را در تقویم ثبت نماییم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در ادامه اظهار داشت: تا حالا کوشش های زیادی برای ثبت روز محیطبان در تقویم شده است اما به سبب همزمان شدن با ولادت امام رضا (ع) ملاحظاتی وجود دارد که با ثبت در تقویم اصناف، حرفه ها و مشاغل کشور بعد از سال ها این امر شدنی است.

نورالله مرادی معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این نشست اظهار داشت: ضد انقلاب می خواهد محیط زیست را به نفع خود مصادره کند و هرکسی که در این راه قدمی بردارد را می کوبد این در حالیست که دین مبین اسلام یک دین محیط زیستی است بدین سبب این شورای فرهنگی عمومی است که می تواند کمک بزرگی کند و روز محیطبان را در تقویم رسمی کشور ثبت کند.

حسام مهرپور -مشاور فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست- اظهار داشت: محیطبانی شغل نیست بلکه جهاد در راه خدا و حفظ محیط زیست است. خیلی از محیطبانان ما علی رغم مشکلات معیشت، حقوق کم، شیفت کاری سنگین، مشکلات قوانین حمل و استفاده از سلاح، کمبود امکانات و.. با دست خالی از محیط زیست پاسداری می کنند. جامعه محیطبانی کشور ۱۵۰ شهید و ۳۰۰ جانباز را تقدیم صیانت از محیط زیست کرده است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردارست ولی آنطور که باید و شاید به آن پرداخته نمی گردد. ما تمام تلاش خودرا در رسانه ملی و خبرگزاری ها انجام خواهیم داد تا زحمات این عزیزان بازتاب گسترده تری داشته باشد.

به گزارش یگان حفاظت محیط زیست او در آخر اشاره کرد: با تاسیس اتحادیه جهانی رنجرها، روز ۳۱ جولای در تقویم جهانی به نام رنجر ها یا محیطبانان ثبت شده است، در کشور ما محیطبانان را سرباز گم نام امام رضا (ع) و ادامه دهنده راه ضامن آهو می نامند. این مطالبه سازمان محیط زیست و محیطبانان است تا روز سربازان گم نام امام رضا (ع) در کنار روز میلاد امام هشتم در تقویم رسمی کشور ثبت گردد.
1402/03/09
10:29:20
5.0 / 5
257
تگهای خبر: برگ , حفاظت , دستگاه , محیط بان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه