هوای اصفهان در وضعیت ناسالم

هوای اصفهان در وضعیت ناسالم به گزارش پرشین رز، شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز پانزدهم شهریور با میانگین ۱۳۴ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.به گزارش پرشین رز به نقل از مهر، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان بر مبنای داده های ۱۸ ایستگاه سنجش در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۹ بامداد امروز چهارشنبه پانزدهم شهریور ماه با میانگین ۱۳۴ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر در ایستگاه پایش خیابان های ۲۵ آبان و احمدآباد با ۱۵۲، بزرگراه خرازی با ۱۵۱، خیابان های زینبیه و فرشادی با ۱۵۳ و بولوار کاوه با ۱۷۲ AQI در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان و در ایستگاه کردآباد با ۲۰۱ بنفش و بسیار ناسالم می باشد.
همچنین شاخص هوا در ایستگاه میدان انقلاب با ۱۴۷، پارک زمزم با ۱۱۸، رودکی با ۱۰۶، دانشگاه صنعتی با ۱۰۴، رهنان با ۱۳۰، سپاهان شهر با ۱۰۳، خیابان فیض با ۱۴۹ و ولدان (ایستگاه ورزشگاه میثاق) با ۱۴۰ AQI وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.
شاخص هوا در ایستگاه خیابان استانداری با ۶۵، خیابان پروین با ۷۷ و میرزا طاهر با ۹۱ AQI در وضعیت قابل قبول قرار دارد.
امروز شاخص هوای شاهین شهر با ۷۸ و مبارکه با ۶۳ در وضعیت قابل قبول و قهجاورستان با ۱۷۸ ناسالم برای عموم شهروندان به ثبت رسید. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهر های مجاور اصفهان همچون سجزی، خمینی شهر، زرین شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل منوکسیدکربن (CO)، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1402/06/17
14:28:10
5.0 / 5
245
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , پارك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه