مجابی:

ابزار حفاظت از محیط زیست

ابزار حفاظت از محیط زیست به گزارش پرشین رز معاون سازمان محیط زیست امر به معروف را ابزاری برای اصلاح رفتارها در حوزه هدررفت آب، آلودگی هوا، از بین رفتن جنگل ها و مراتع، زمین خواری ها، انتشار آلاینده ها در صنایع و... معرفی نمود.


محمد مجابی معاون سازمان حفاظت محیط زیست در نشست شورای امر به معروف و نهی از منكر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: آنچه موجبات خرسندی را فراهم می كند، آن است كه در ماه های گذشته بدنه تبلیغی كشور و متولیان امر معروف و نهی از منكر، محیط زیست را به عنوان یكی از مقولات مهم كه مورد توجه قرآن كریم و احادیث است محل تاكید قرار داده اند.
وی با بیان اینكه برای بهره گیری از امر به معروف و نهی از منكر در حوزه حفاظت محیط زیست باید ورود جدی در بحث آموزش و فرهنگسازی داشته باشیم، اظهار كرد: در بحث امر به معروف و نهی از منكر اگر ببینیم كسی كار خیری انجام می دهد او را باید به ادامه كار خیرش تشویق كنیم.
به گفته مجابی، در شرایطی كه جامعه ایران با معضلات محیط زیستی متعدد از جمله هدررفت آب، آلودگی هوا، از بین رفتن جنگل ها و مراتع، زمین خواری ها، انتشار آلاینده ها در صنایع و... دست به گریبان است، امر به معروف و نهی از منكر می تواند ابزاری برای اصلاح رفتارها باشد.
معاون سازمان حفاظت محیط زیست تصریح كرد: در امر به معروف و نهی از منكر تاثیر رفتار بیش از گفتار است. اصلاح رفتار، نگاه و تفكر افراد منجر به گسترش معروف در حوزه های مختلف می شود و این امر، با ارائه و انجام رفتارهای درست و بهره مندی از روش های روزآمد ممكن می شود. تلاش برای كاهش انتشار گازهای گلخانه ای از جمله معروف های جهانی است زیرا همه جهان از این موضوع و گرمایش جهانی و تغییرات آب و هوایی ناشی از آن آسیب خواهند دید.
مجابی با اشاره به اینكه در بیانات مقام معظم رهبری در ۱۷ اسفند سال ۹۳ بر ضرورت ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منكر در حوزه محیط زیست تاكید شد، گفت: در یكی از مواد سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه محیط زیست كه برآمده از اصل ۱۱۰ قانون اساسی است، بر ضرورت توجه به فرهنگ تاكید و در این بند مباحث امر به معروف برای حفظ محیط زیست تاكید شده است.
لازم به ذكر است، در پایان این نشست احكام اعضای شورای امر به معروف سازمان حفاظت محیط زیست توسط معاون ستاد امر به معروف و نهی از منكر كشور تقدیم شد.
 

1396/05/04
00:19:00
5.0 / 5
5094
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه