در نشست های تخصصی كنفرانس اپدیم؛

نقش كشورها در مبارزه با حوادث طبیعی بررسی گردید

نقش كشورها در مبارزه با حوادث طبیعی بررسی گردید پرشین رز: نقش كشورها در مبارزه با حوادث طبیعی در نشست های تخصصی كنفرانس اپدیم بررسی گردید.به گزارش پرشین رز به نقل از مهر، نخستین روز از اجلاس دو روزه نمایندگان كشورهای عضو كمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد (اسكاپ) سه شنبه دهم بهمن ۱۳۹۶ در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار گردید. در این روز، پس از امضای موافقتنامه از جانب دكتر نوبخت و شمشاد اختر معاون دبیركل سازمان ملل، برای تشكیل مركز منطقه ای مدیریت اطلاعات بلایا برای آسیا و اقیانوسیه (اپدیم) در ایران، نوبت به تشكیل دو نشست تخصصی رسید.
این نشست های تخصصی با حضور نمایندگان كشورهای عضو اسكاپ و كارشناسان ایرانی، به مدیریت اطلاعات بلایا و نحوه به اشتراك گذاری داده ها اختصاص داشت. در این جلسه، پیرامون تشكیل اپدیم بعنوان سازمانی برای همگرایی كشورهای منطقه در سه مرحله پیش از بحران، حین بحران و پس از آن، هم اندیشی شد. همینطور حوزه فعالیت ها و شناسایی وظایف آتی كشورهای عضو اپدیم مورد بررسی قرار گرفت.
نشست دوم هم به صورت كارگاهی برگزار گردید و اعضای حاضر در این نشست به عرضه تازه ترین تحقیقات تخصصی پیرامون مبحث گرد و غبار پرداختند. در این پنل كه با مشاركت فعالانه كارشناسان ایرانی و خارجی همراه بود، متخصصانی چون دكتر سانجای، پروفسور بابل، دكتر یانگ یولی، دكتر كاوه مدنی معاون رییس سازمان محیط زیست، كاوه زاهدی مدیر منطقه ای آسیا و اقیانوسیه سازمان ملل متحد و اعضای اسكاپ و نمایندگانی از سازمان هایی برنامه و بودجه، هواشناسی، محیط زیست، وزارت امور خارجه و.... حضور داشتند.
از مواردی كه در این نشست عنوان شد می توان به خطرات گرمایش زمین، راهكارهایی برای توسعه كشاورزی، نقش سرمایه گذاری دولت ها در كاهش مخاطرات گرد و غبار، ضرورت مقابله بهنگام با بحران آب و خشكسالی در منطقه، ضرورت افزایش اطلاعات و داده ها درباره گرد و غبار و به اشتراك گذاری این تحقیقات همینطور سیاستگذاری بر مبنای آنها اشاره نمود.
همچنین با حضور اعضای اسكاپ تاكید شد لازم است سیستم هشداردهنده منطقه ای گرد و غبار و طوفان شن تقویت شده و یك شبكه منسجم و به روز از وضعیت آسیا در این زمینه تهیه شود.

1396/11/12
15:24:24
5.0 / 5
5272
تگهای خبر: اقیانوس , بحران , برگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه