100 میلیارد تومان از وام خرید تجهیزات برای حفاظت از منابع طبیعی نقد شد

100 میلیارد تومان از وام خرید تجهیزات برای حفاظت از منابع طبیعی نقد شد پرشین رز: نوشهر - فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری اظهار داشت كه 100 میلیارد از 200 میلیارد تومان وامی كه برای خرید تجهیزات همچون پهپاد با هدف حفظ منابع طبیعی در نظر گرفته شده بود، اختصاص یافته است.


سرهنگ قاسم سبزعلی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در چالوس اضافه كرد: این وام بر مبنای امضای تفاهم نامه بین وزارتخانه های جهادكشاورزی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان حفاظت محیط زیست از صندوق كوثر دریافت شده است.
وی خرید خودرو و تجهیزات ارتباطی و رادیویی و انواع پهپاد را از مهم ترین محل های هزینه كرد این وام معرفی نمود.
سبزعلی تصریح كرد: استفاده از فناوری های نو همچون دوربین های تشخیص دود در دستور كار قرار دارد و با وزارت راه و شهرسازی هماهنگ كرده ایم تا از دوربین ها و پایانه های واپایشی (كنترلی) آنان در سراسر كشور استفاده نماییم.
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری تاكید كرد: در بخش پهپاد هم با عنایت به جایگاه بالای كشورمان، جلساتی با وزارت دفاع برگزار شده است.
به گفتهٔ او، اكنون در بعضی از ادارات كل منابع طبیعی كشور، پهپادهایی تهیه و استفاده می گردد ولی آنچه سازمان جنگل ها به دنبال تهیهٔ آن از وزارت دفاع است، پیشرفته تر و با قابلیت های بیشتر است.
سبزعلی بیان كرد: پهپادهایی كه در نظر داریم تهیه نماییم، از انواع مختلف بال ثابت و عمودپرواز (چاربال quadcopter ) است كه دست كم 10 تا 15 كیلومتر برد دارند.
وی همینطور اظهار داشت: این پهپادها دارای كاربردهای متنوعی هستند و بسته به ابزارهایی كه بر رویشان نصب می شود، می توانند مأموریت های گوناگون همچون پایش اراضی ملی و تشخیص آتش سوزی و حتی شناسایی مناطق آلوده به آفات و بیماری ها را انجام دهند.
به گفته فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری، مهم ترین برنامه این سازمان آن است كه زمینه لازم را فراهم كند تا اقتصاد مردم بهبود یابد و در نتیجه دست اندازی به منابع طبیعی كمتر شود.
سبزعلی خاطرنشان كرد: البته خودمان هم باید ارتقا یابیم و نظارتمان بیشتر شود زیرا اگر جلو تخریب منابع طبیعی را نگیریم آینده ای خطرناك برای فرزندانمان رقم می زنیم.
وی تصریح كرد: فرهنگ سازی و حضور مردم و مشاركت همه جانبهٔ آنان در حفاظت از منابع طبیعی، از ملزومات رسیدن به اهداف است.
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری از مردم خواست هر نوع تخلف، همچون چَرای غیرمجاز دام، احداث كوره زغال غیرمجاز، تخریب و تصرف اراضی ملی و ساحلی، وقوع آتش سوزی در جنگل ها و مراتع را در هر ساعت از شبانه روز با شماره تلفن مجانی و كشوری 1504 اطلاع دهند.
ایران دارای 14.3 میلیون هكتار جنگل و 85 میلیون هكتار مرتع است.
خبرنگار: شهاب رویانیان ** انتشار دهنده: حسن فلاحتی
/7517/ 1602/1654


1396/11/16
15:19:21
5.0 / 5
4931
تگهای خبر: آب , آتش , حفاظت , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه