نماینده مردم آبادان در مجلس:

نفس خوزستان در سینه حبس شده است، ضرورت توقف انتقال آب

نفس خوزستان در سینه حبس شده است، ضرورت توقف انتقال آب پرشین رز: اهواز - نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خشك شدن تالاب ها، نخلستان ها و زمین های كشاورزی خوزستان به علت سیاست های غلط مدیریت منابع آب است.عامر كعبی در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان كرد: برای سال آینده بر اذن رهبر معظم انقلاب اسلامكی، یك صد میلیون دلار به منظور مقابله با پدیده ریزگردها و ۵۰ میلیون دلار دیگر هم برای بهسازی و تكمیل شبكه برق استان خوزستان از محل صندوق توسعه ملی در سال آینده اختصاص می یابد؛ در همین راستا امیدوار هستیم تا بخش عمده مشكل استان در این دو بخش مرتفع شود.
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: مردم این استان به علت تشدید مشكلات محیط زیستی تمایل بسیاری به مهاجرت از استان دارند بنابراین لازم است تا به بخش محیط زیست خوزستان توجه جدی شود، نفس مردم در سینه حبس مانده و سلامت شهروندان به خطر افتاده است.
كعبی با اشاره به اینكه در این زمان زندگی مردم استان مختل شده است، خاطرنشان كرد: به علت وقوع ریزگردهای مدارس استان تعطیل می شوند و این مسئله صدمه های بسیاری به سیستم آموزشی استان وارد كرده است.
كعبی اظهار داشت: دولت باید توجه و اهتمام بیشتری نسبت به حل مشكلات محیط زیستی خوزستان داشته باشد، خوشبختانه امسال بودجه قابل توجهی برای مرتفع كردن مشكل ریزگردها اختصاص یافت؛ در همین راستا دولتمردان باید گزارش بدهند كه با این بودجه چه اقداماتی انجام دادند و برای سال آینده هم چه برنامه هایی در پیش دارند.
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: بخش عمده ای از كانون های ریزگرد داخلی است، خشك شدن تالاب ها، نخلستان ها و زمین های كشاورزی به علت سیاست های غلط و انتقال های محرمانه آب بوده است. حل مشكلات زیست محیطی به یكی از مطالبات مهم مردم استان خوزستان تبدیل گشته كه نیازمند تعامل و اهتمام بر اساس صداقت دولت و توجه به حقوق شهروندی در استان است.
كعبی تصریح كرد: انتقال آب های محرمانه و غیرمحرمانه ای كه این روزها برای بردن آب خوزستان به استان های دیگر در دستور كار قرار گرفته باید فورا لغو شود تا اندكی از مصایب زیست محیطی خوزستان كاهش پیدا كند و این كوچكترین كاری است كه دولت می تواند برای مردم این استان از خود نشان دهد.

1396/12/03
14:35:51
5.0 / 5
4679
تگهای خبر: آب , باد , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه