رئیس شورای شهر تهران:

تولید زباله پایتخت 2برابر استاندارد جهانی است

تولید زباله پایتخت 2برابر استاندارد جهانی است پرشین رز: شهرری - رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش اظهار داشت: سرانه تولید زباله در جنوب شهر تهران 180 گرم و در شمال شهر 400 گرم است كه این میزان تولید زباله برابر استاندارد جهانی است.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایرنا، محسن هاشمی روز پنج شنبه در بازدید از مجتمع پردازش و بازیافت زباله آرادكوه در جنوب تهران اظهار داشت: مهمترین اولویت شهرداری مبحث خدمات شهری است و مهمترین اولویت خدمات شهری هم مدیریت پسماند شهری است.
وی خاطرنشان كرد: متاسفانه نه تنها زباله در شهر درآمدزا نیست بلكه هزینه ای زیاد در حدود هشت هزار میلیارد ریال هم برای شهروندان دارد.
وی با اشاره به اینكه در شهر تهران روزانه هشت تا 9 هزار تن پسماند تولید می شود، اظهار داشت: مبحث پسماند از اولویت های شهر تهران است و باید سرمایه گذاری صحیح در مورد آن صورت گیرد ضمن اینكه در گذشته هم زحمات خوبی در این خصوص انجام شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش بیان كرد: با این حال حجم زیاد از زباله در تهران، خوشبختانه در مدیریت پسماند در وضعیت مناسبی قرار داریم و تنها مشكل ما نبود درآمد كافی از پسماند بازیافتی است.
وی خاطرنشان كرد: مبحث تفكیك پسماند از مبدا نقش زیادی در تولید زباله دارد كه امروزه به عنوان یك مشكل اساسی در این حوزه نمود پیدا كرده است و لازم است در این زمینه با فرهنگ سازی این مورد را در شهر اجرایی كرد تا حجم زباله ها كاهش یابد.
محسن هاشمی ادامه داد: بعد از تفكیك پسماند از مبدا به مرحله تبدیل زباله به انرژی و كمپوست می رسیم كه با چاره جویی مناسب می توانیم درآمدزایی نماییم.
وی تصریح كرد: با این حال حجم از زباله می توان انتظار تولید 50 مگاوات برق و 2 تا سه هزار تن كمپوست را داشت.
وی اظهار داشت: با شكل گیری چنین تولیدی در ابتدا می توان هزینه مدیریت پسماند را پوشش داد و در مرحله بعد با مناسب سازی قیمت خرید برق از جانب وزارت نیرو درآمدی چهار هزار میلیارد ریالی را هم شاهد بود.
وی در ادامه از پاكبانان و دست اندركاران مدیریت پسماند تكریم كرد و اظهار داشت: پاكبانان از زحمتكش ترین و محرومترین اقشار هستند كه باید بیش از این به آنها رسیدگی شود.
محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران بامداد امروز(پنج شنبه) به همراه سردار مهمانداررئیس پلیس تهران، یزدانی معاون خدمات شهری شهردار تهران و حسین نقاشی معاون ارتباطات و امور بین الملل شورای شهر تهران از مركز پردازش و دفن زباله آراد كوه در جنوب تهران بازدید نمودند.
به گزارش پرشین رز به نقل از ایرنا، مجتمع پردازش و بازیافت زباله آرادكوه كهریزك در كیلومتر 23 جاده قدیم تهران - قم و در جنوب كهریزك واقع شده است. این مركز روزانه به صورت متوسط هشت هزار تن انواع پسماندهای مختلف از منابع مختلف تولید همچون مناطق 22 گانه، شهرك و شهرهای اطراف، مراكز بهداشتی و درمانی، لجن و سرشاخه و غیره جهت امحاء و دفع به این مركز ارسال می گردد.
در حال حاضر تاسیسات مختلفی در مورد دفع و بازیافت پسماندهای شهر تهران در این مجتمع مشغول به فعالیت هستند كه از آن جمله می توان به واحد های پردازش، سایت هوادهی تولید كمپوست، واحد های پالایش كمپوست، سامانه ریجكت سوز و واحد تصفیه خانه شیرابه اشاره نمود با این وجود این سایت جمع آوری زباله نیاز به بازسازی و نوسازی دستگاه های زباله سوز دارد و دفع سنتی زباله در این منطقه معضلات زیست محیطی زیادی را بوجود آورده است.
تهرام 6003**1625


1396/12/24
17:47:59
5.0 / 5
4877
تگهای خبر: پاك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه