مدیركل حفاظت محیط زیست گلستان خبرداد:

آماده باش ۴۵ اكیپ گشت نوروزی برای حفاظت از محیط زیست در گلستان

آماده باش ۴۵ اكیپ گشت نوروزی برای حفاظت از محیط زیست در گلستان پرشین رز: گرگان- مدیركل حفاظت محیط زیست استان گلستان اظهار داشت: ۴۵ اكیپ گشت نوروزی برای حفاظت از محیط زیست در گلستان آماده باش هستند.به گزارش پرشین رز به نقل از روابط عمومی اداره كل حفاظت محیط زیست گلستان، امیر عبدوس در مورد برنامه های اداره كل حفاظت محیط زیست گلستان در روزهای نوروز اظهار نمود: تمامی واحدهای شهرستانی و محیط بانی های سراسر استان برای حفظ طبیعت و تنوع زیستی در این ایام آماده باش هستند و البته اقداماتی را هم برای پیشگیری از انواع آلودگی ها در پایش و مراقبت از محیط زیست انسانی در دستور كار قرار داده ایم.
وی با بیان این كه در بعضی روزها كه با تعطیلی ارگان ها همراه است و ممكن است برخی موقعیت را مناسب برای دست اندازی به طبیعت ببیند، اضافه كرد: حفاظت از تخریب و دست اندازی به طبیعت و جلوگیری از آلودگی و تخریب تنوع زیستی از مهمترین وظایف سازمان حفاظت محیط زیست است.
مدیركل حفاظت محیط زیست گلستان خاطرنشان كرد: برای كنترل منابع آلاینده محیط زیست، در روزهای نوروز، گشت و كشیك نیروهای پایش به صورت شبانه روزی در حال پایش و مراقبت بوده و هرگونه آلودگی احتمالی صنایع به سرعت پیگیری و مورد اعمال قانون قرار خواهد گرفت تا كمترین صدمه به محیط زیست وارد شود.
عبدوس با اشاره به ۱۳ فروردین روز طبیعت در روزهای نوروز بیان كرد: برای پیشگیری از تخریب طبیعت در روز طبیعت، همه همكاران اجرایی ما در استان گلستان در همه زیستگاه ها و مناطق تحت مدیریت این اداره كل حضور داشته و به پایش مناطق خواهند پرداخت.
وی با تقاضا از مردم در خصوص پرهیز از رهاسازی پسماند در گوشه كنار جاده و خیابان ها، افزود: به سادگی می توان با به همراه داشتن كیسه حمل زباله در خودرو، شهر و طبیعتی سالم و پاك را به فرزندان و نسل آینده تقدیم كرد.
عبدوس در ادامه با اشاره به این كه طبیعت مأمن ما برای رسیدن به آرامش است، اظهار داشت: جوانمردانه نیست وقتی به مكانی پناه می بریم آن را مورد آلایش و تخریب دهیم؛ صدمه رساندن به تنوع زیستی صدمه به حیات بشر است كه سفارش می گردد مسافرین و گردشگران محترم این مهم را مد نظر داشته باشند.
مدیركل حفاظت محیط زیست گلستان در انتها با اشاره به ۱۳ منطقه تحت مدیریت اداره كل حفاظت از محیط زیست گلستان در سطح استان برای بهره وری مسافران عزیز اظهار داشت: ۴۵ اكیپ گشت نوروزی شبانه روزی برای حفاظت از محیط زیست در گلستان در حال خدمت رسانی هستند و كانال ارتباطی شبانه روزی محیط زیست با مردم در سراسر كشور، سامانه ۱۵۴۰ است كه آماده دریافت گزارشات هموطنان در مورد هرگونه آلودگی و تخریب محیط زیست و تنوع زیستی خواهد بود.

1397/01/04
21:39:56
5.0 / 5
4630
تگهای خبر: آلودگی , حفاظت , طبیعت , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه