خداكرمی خبر داد؛

اپلیكیشن تحویل پسماندبازیافتی، سهم سمن ها در كاهش مصرف پلاستیك

اپلیكیشن تحویل پسماندبازیافتی، سهم سمن ها در كاهش مصرف پلاستیك پرشین رز: عضو شورای تهران ضمن اعلام خبر راه اندازی اپلیكیشن دریافت زباله های بازیافتی، اظهار داشت: سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه محیط زیست می توانند در ارتقاء كیفی شهر تهران سهم جدی داشته باشند.رئیس كمیسیون سلامت شورای شهر تهران به مناسبت روز بدون پلاستیك به خبرنگار مهر اظهار داشت: در ستاد سازمان های مردم نهاد در شورای شهر تهران به صورت عمده برنامه ما این است كه از سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه محیط زیست و سلامت به صورت ویژه حمایت نماییم چون كه می توانند در ارتقای كیفی شهر تهران سهم جدی داشته باشند.
ناهید خداكرمی اضافه كرد: تاكید ما بر بخش اجتماعی و مشاركت های اجتماعی است چون كه وقتی كه مردم به حوزه ای علاقه نشان می دهند اگر به آن حوزه ورود كنند می توانیم با كمك خودشان مشكلات را حل نماییم.
وی افزود: برای كاهش مصرف پلاستیك و افزایش بازیافت اگر مشاركت اجتماعی خود مردم نباشد سازمان های مردم نهاد نمی توانند كاری از پیش ببرند اما این سمن ها می توانند در فرهنگ سازی و دعوت مردم به مشاركت كمك كنند.
رئیس كمیسیون سلامت شورای شهر تهران اضافه كرد: در بازدیدی كه به تازگی داشتیم دیدیم خانم های كارآفرینی گرد هم آمده بودندو كیسه های پارچه ای را برای حذف كیسه های پلاستیكی تولید كرده بودند. پیشنهاد كردیم كه تعاونی برای این كار تشكیل گردد و با رواج كیسه های پارچه ای به جای كیسه های پلاستیكی شاهد استفاده روزمره مردم از آنها در خرید روزانه، نانوایی ها و... باشیم و این كیسه ها می تواند از محصولات تولید شده در آن تعاونی تهیه شود.
وی خاطرنشان كرد: مردم باید بدانند و وقتی به این دانش برسیم با مشاركت عمومی می توانیم مصرف پلاستیك را به حداقل ممكن برسانیم.
خداكرمی با اشاره به ویدئویی كه انبوه زباله های پلاستیكی را در دامنه های كوه دماوند نشان می داد اظهار داشت: خیلی ناراحت كننده است كه می بینیم كوهنوردی كه خود مرتبا به طبیعت می رود و باید طبیعت گرد حرفه ای و مدافع محیط زیست باشد هم از پلاستیك بهره برده و آن را در طبیعت رها كرده است.
رئیس كمیسیون سلامت شورای شهر تهران در انتها در پاسخ به اینكه مردم می گویند اگر ما زباله هایمان را تفكیك هم بكنیم سرنوشت همه زباله ها یكی است و شرایط برای تحویل زباله به بازیافتی ها دشوار است، پاسخ داد: یكی از برنامه هایی كه جوانان منطقه ۲ انجام داده اند راه اندازی یك اپلیكیشن موبایلی است كه همچون تاكسی های آنلاین شما می توانیدحضور آنها را سفارش دهید و در واقع آنها را صدا بزنید و حتی اگر یك كیلوگرم ماده بازیافتی داشته باشید آنها هر جا كه باشید می آیندو زباله های شما را دریافت می كنند و بدین سان مشكل مردم كه می گویند بازیافتی ها در ساعتی رجوع می كنند كه ما نیستیم یا باجه هایشان دور از دسترس ما و یا تعطیل می باشد هم رفع خواهد شد.

1397/04/22
23:43:48
5.0 / 5
5170
تگهای خبر: طبیعت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه