كاهش بار آلودگی فاضلاب تصفیه خانه دزفول ضروری می باشد

كاهش بار آلودگی فاضلاب تصفیه خانه دزفول ضروری می باشد پرشین رز: دزفول - رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول بر لزوم كاهش بار آلودگی فاضلاب و پساب تصفیه خانه فاضلاب این شهر تاكید نمود.


فرهاد قلی نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: به تازگی شاهد كاهش بار آلودگی فاضلاب خروجی و پساب فاضلاب تصفیه خانه شمال دزفول هستیم كه جای تقدیر دارد اما همچنان باید این آلودگی كاهش پیدا كند تا منابع آب و رودخانه دز را آلوده نكند.
وی اضافه كرد: از آنجائیكه بخشی از آب مورد نیاز روستاهای زاویه همینطور فضای سبز منطقه از پساب فاضلاب تامین می گردد نیاز است این پساب از آلودگی كمتری برخوردار باشد.
به گزارش پرشین رز به نقل از ایرنا با وجود اجرای شبكه فاضلاب در شهر دزفول همچنان فاضلاب برخی یگان های نظامی همچون تیپ 292 زرهی دزفول و كوی زیباشهر مستقیما و به صورت خام وارد رودخانه دز می گردد.
همچنین ورود فاضلاب خام از پایین دست پل پنجم دزفول به رودخانه دز دوستداران محیط زیست را نگران كرده است.
سمن ها و فعالان محیط زیست دزفول چندی قبل هم از مدیر عامل شركت آب و فاضلاب خوزستان در خواست كردند با اجرای طرح های فاضلاب در محدوده حریم رودخانه دز مانع ورود فاضلاب خام به این رودخانه شود.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول همینطور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بر لزوم تامین حقابه جنگل ها در فصل تابستان تصریح كرد و اظهار داشت: در صورتی كه مجوز حفر چاه برای روستاهای زاویه دزفول صادر شود بخشی از مشكل كمبود آب جنگل های این منطقه هم بر طرف خواهد شد.
قلی نژاد در ادامه از شهرداران و هم دستگاه های اجرایی خواست در هوای داغ تابستان
نسبت به آبیاری درختان و فضای سبز منطقه بیشتر مشاركت كنند.
وی از آمادگی اداره حفاظت محیط زیست دزفول برای آموزش شهروندان در ارتباط با حفاظت از فضای سبز اطلاع داد.
6068


1397/04/30
18:59:21
5.0 / 5
4520
تگهای خبر: آب , آلودگی , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه