پروانه شكار در جاشلوبار صادر نمی گردد

پروانه شكار در جاشلوبار صادر نمی گردد پرشین رز: پنجمین جلسه كمیته فنی قرق های اختصاصی، با حضور نمایندگان ادارات كل محیط زیست استان های یزد، كرمان و سمنان و نمایندگان دفاتر ستادی عضو كمیته، در اداره كل حفاظت و مدیریت شكار و صید تشكیل شد.به گزارش پرشین رز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، علی تیموری مدیر كل حفاظت و مدیریت شكار و صید سازمان حفاظت محیط زیست درباره این نشست اظهار داشت: در این نشست، نمایندگان استان ها، گزارش های كاملی از وضع موجود هر یك از قرق های اختصاصی محدوده استان، اقدامات اجرایی انجام شده توسط مدیریت قرق ها در یك سال قبل و وضعیت تغییرات جمعیتی گونه های جانوری مبتنی بر سرشماری های انجام شده عرضه كردند.
وی با اشاره به تبادل نظر اعضای كمیته درباره لزوم ها و الزامات در رابطه با قرق ها افزود: اقداماتی كه باید توسط قرق داران و همینطور ادارات كل حفاظت محیط زیست استان ها اجرا شود هم در این جلسه تعیین شد.
تیموری تصریح كرد: با بررسی آمارهای سرشماری (دوبار در سال) وضعیت حفاظتی و اقدامات صورت گرفته در قرق ها، سهمیه شكار هر یك از قرق های در قرق اختصاصی جاشلوبار با عنایت به توضیحات نماینده استان وعدم دستیابی به آمار دقیق، پروانه شكار صادر نخواهد شد.
مدیر كل حفاظت و مدیریت شكار و صید سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به آغاز فصل شكار از اواسط شهریور ماه اظهار داشت: فصل شكار از اول شهریور آغازشده و ۱۵ اسفندماه آخر می یابد. اما از اول آبان ماه لغایت ۱۵ آذرماه همزمان با فصل جفت گیری، شكار در قرق ها ممنوع خواهد بود.
وی درباره نحوه نظارت بر قرق های اختصاصی اظهار داشت: ادارات كل حفاظت محیط زیست استان ها، ضمن دریافت تعهد محضری ازتمام مدیران قرق های اختصاصی برای اجرای تعهدات قانونی، نظارت كامل و مستمر بر روند اجرای این تعهدات اعمال می كنند. همینطور مدیران قرق های اختصاصی باید گواهی عدم سوپیشینه برای كلیه قرق بان های خودگرفته و به اداره كل حفاظت محیط زیست استان مربوطه ارائه نمایند. ادارات كل حفاظت محیط زیست استان ها نسبت به تشكیل كمیته نظارت استانی اقدام نموده و برای پایش دقیق و مستمر فعالیت قرق ها، فرم های پایش قرق های اختصاصی كه توسط سازمان به این ادارات كل داده شده، دوره ای و تحت نظارت كمیته استانی تكمیل و جهت نظارت به معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی ارسال شود.
مدیر كل حفاظت و مدیریت شكار و صید سازمان حفاظت محیط زیست درباره وظایف مدیران قرق های اختصاصی افزود: همه مدیران قرق های اختصاصی مكلف شدند تا ظرفیت برد قرق های اختصاصی را بررسی نموده و نتیجه آن را به ادارات كل حفاظت محیط زیست استان مربوطه اعلام كنند تا مبنای برنامه ریزی های آتی مدیریت حیات وحش در محدوده قرق اختصاصی قرار گیرد.
تیموری در انتها درباره تابلوهای مشخص كننده محدوده قرق ها و لباس قرق بان ها هم اظهار داشت: طرح نهایی تابلوهای تعیین محدوده قرق های اختصاصی مشخص شد و جزئیات آن ازشكل و طرح، اندازه ها، متون و فونت ها، رنگ و دیگر جزئیات تعیین شد كه به استان ها ابلاغ خواهد گردید تا بر روی مرزهای قرق های اختصاصی نصب شود. در ارتباط با تعیین فرمت لباس متحدالشكل برای قرق بان ها هم قرارشد تا پیشنهادات اعضای كمیته فنی قرق های اختصاصی به دبیرخانه كمیته واقع در اداره كل حفاظت و مدیریت شكار و صید ارسال شود تا بعد از جمعبندی، در جلسه بعدی كمیته در ارتباط با آن تصمیمات لازم گرفته شود.

1397/05/21
13:17:28
5.0 / 5
5257
تگهای خبر: حفاظت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه