رهاسازی چهار دلیجه تیمار شده در طبیعت استان قزوین

رهاسازی چهار دلیجه تیمار شده در طبیعت استان قزوین پرشین رز: با همت و تلاش یكی از دوست داران محیط زیست و علاقه مندان به حیات وحش استان قزوین چهار دلیجه معمولی مصدوم بعد از مداوا به طبیعت بازگشتند.به گزارش پرشین رز به نقل از روابط عمومی اداره كل حفاظت محیط زیست استان قزوین، سیاوش رضازاده اظهار داشت: این پرندگان كه در چند مرحله توسط اداره نظارت بر امور حیات وحش تحویل دهكده طبیعت بوستان باراجین شده بودند، بعد از تیمار و درمان به مدت طولانی، با همانگی و نظارت اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره كل حفاظت محیط زیست قزوین بعد از حلقه گذاری در منطقه كوهستانی شمال شهر قزوین رهاسازی شدند.
وی اظهار داشت: دلیجه از پرندگان شكاری و از تیره شاهینیان در زمره پرندگان حمایت شده است. معمولاً پستانداران كوچك، مارمولك ها، نرم تنان، موش ها، قورباغه ها یا حشرات بزرگ را شكار می كند و بدین سان نقش مهمی در كنترل بیولوژیكی آفات دارد.
رضازاده اضافه كرد: در میان پرندگان مصدومی كه مردم دوست دار حیات وحش تحویل ادارات محیط زیست می نمایند، این گونه بیشترین فراوانی را دارد. این افزایش به علت فراوانی خود حیوان، در دسترس بودن لانه اش و نزدیكی به جوامع انسانی است.
وی در انتها ضمن تقدیر از همه علاقه مندان به حیات وحش كه در امداد رسانی به حیوانات صدمه دیده همكاری می كنند، از عموم مردم درخواست نمود در صورت مشاهده گونه های وحشی صدمه دیده آن را تحویل نزدیكترین واحد محیط زیست كنند تا بعد از تیمار و در صورت امكان در طبیعت رها سازی شوند.

1397/05/23
12:58:06
5.0 / 5
5583
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه