برنامه احیای گورخر ایرانی در پارك ملی كویر وارد فاز عملیاتی شد

برنامه احیای گورخر ایرانی در پارك ملی كویر وارد فاز عملیاتی شد پرشین رز: احیای جمعیت گورخر، با انتقال هفت گورخر ایرانی از ذخیره گاه زیست كره توران، در پارك ملی كویر وارد فاز عملیاتی شد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، حمیدظهرابی، معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این خبر اظهار داشت: گورخرهای منتقل شده، از سایت تكثیر وپرورش موجود در ذخیره گاه زیست كره توران به پارك ملی كویر منتقل شده اند.
او افزود: تعداد ۱۰ گورخر در این فرایند، زنده گیری شده اند كه متأسفانه حین انتقال سه گورخر تلف شده اند اما هفت گور به سلامت به مقصد رسیده اند.
ظهرابی تصریح كرد: یكی از گورها به علت حساسیت به «آتروفین» (داروی بیهوشی مختص فرد سمان) بعد از بیهوشی شرایط پایداری نداشته و تلف شده، دو گور دیگر هم حین انتقال تلف شده اند.
وی تاكید كرد: باآنكه تلف شدن حیوانات در فرایند انتقال امری غیرطبیعی نیست اما تلف شدن گورخرها حین انتقال برای ما قابل قبول نیست و به همین خاطر امروز (دوشنبه) به اتفاق متخصصان و دامپزشكان عازم منطقه هستم تا مبحث را از نزدیك بررسی كنم.
پارك ملی كویر در غرب استان سمنان، یكی از زیستگاه های مهم گورخر ایرانی در كشور بوده است كه آخرین گزارش ها از مشاهده این جانور در پارك ملی كویر، مربوط به اوایل دهه ۱۳۶۰ بودهاست.
برنامه احیای جمعیت گورخر ایرانی در پارك ملی كویر از سال قبل با شروع فاز مطالعاتی، شروع شد.

1397/07/11
12:40:32
5.0 / 5
4760
تگهای خبر: پارك , پزشك , حفاظت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه