رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

مشكل دریاچه گهر به استاندار برمی گردد، كنوانسیون رامسر دست ما نیست

مشكل دریاچه گهر به استاندار برمی گردد، كنوانسیون رامسر دست ما نیست پرشین رز: خرم آباد- رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: پیوستن تالاب های لرستان به كنوانسیون رامسر دست ما نیست و ما هم تنها یك عضو از ۶۰ عضو آن هستیم.به گزارش پرشین رز به نقل از مهر، عیسی كلانتری بامداد امروز یكشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه برای ارتقای زیستگاه ها و مناطق تحت حفاظت ضوابطی وجود دارد، تصریح كرد: برای ارتقای زیستگاه ها در لرستان با استفاده از استانداری و با هماهنگی با سایر ارگان ها همچون منابع طبیعی و محیط زیست باید اقدام گردد.
وی با اشاره به اینكه مبحث با استفاده از استانداری در شورای عالی محیط زیست كه به ریاست رئیس جمهور برگزار می شود، مطرح و تصویب می شود، خاطرنشان كرد: طرح عرضه شده در این رابطه باید بلامعارض باشد، اگر یك دستگاهی ایرادی بگیرد باید بروكراسی طولانی طی شود تا اجماع حاصل شود.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح كرد: در شورای عالی محیط زیست اگر مسئله اجماع نباشد طرح تصویب نمی گردد.
كلانتری خاطرنشان كرد: مهم این است كه ابتدا اجماع در استان شكل بگیرد تا سپس در شورای عالی محیط زیست طرح تصویب شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با قول سازمان حفاظت محیط زیست برای پیوست تالاب های لرستان به كنوانسیون رامسر اظهار داشت: كنوانسیون رامسر دست ما نیست، ضوابطی می خواهد كه باید تامین گردد.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با تاكید بر اینكه باید آن شرایط مورد نظر را فراهم نماییم تا تالاب به كنوانسیون بپیوندد، اضافه كرد: ما هم یك عضو از ۶۰ عضو كنوانسیون رامسر هستیم و یك حق رای داریم.
كلانتری در پاسخ به این سوال خبرنگاران پیرامون تخریب های صورت گرفته در دریاچه گهر كه حیات این دریاچه را به مخاطره انداخته است، اظهار داشت: مبحث به استاندار و مدیركل محیط زیست لرستان برمی گردد و آن ها باید توضیح بدهند.
وی افزود: در مورد دریاچه گهر فقط این نیست كه رسوب وارد آن شود، شرایط بی هوازی در آب ها و كاهش اكسیژن كه تولید مواد آلی می كند مثل تالاب انزلی و دریاچه زری وار سبب شرایط كنونی شده است؛ باید مانع از این كار شویم تا دریاچه را حفظ نماییم.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست همینطور با تاكید بر اینكه تشكل های زیست محیطی لرستان باید فعال شوند، اضافه كرد: راهكار این است كه نترسند و شجاعت به خرج دهند.

1397/08/06
14:19:26
5.0 / 5
4478
تگهای خبر: آب , باد , برگ , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه