بارندگی در ایلام 217 درصد افزایش یافت

بارندگی در ایلام 217 درصد افزایش یافت پرشین رز: ایلام - مدیركل هواشناسی ایلام اظهار داشت: میزان بارندگی در شهر ایلام از ابتدای مهرماه تابحال به نسبت دوره بلندمدت 217 درصد افزایش یافته است.


ناصر ملكی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: از ابتدای مهرماه تا 16 آبان در مجموع 156 میلی متر باران در مركز استان باریده است در صورتی كه این مقدار در مدت مشابه سال گذشته تنها 12، 5 میلی متر و در دوره دراز مدت 30 ساله حدود 49 میلی متر بوده كه نشان دهنده رشد 217 درصدی در مقایسه با میانگین دراز مدت است.
وی با اشاره به آخر فعالیت سامانه بارشی قوی كه طی 48 ساعت گذشته در مناطق مختلف استان فعال بود، اضافه كرد: بیشترین بارش طی مدت یاد شده از شهرستان ایوان با 89 میلی متر به ثبت رسید و شهرستان گرمسیری مهران با 81 میلیمتر بارندگی هم بیشترین بارش در بین مناطق جنوبی استان داشته است.
مدیركل هواشناسی ایلام تصریح كرد: پایین ترین میزان بارندگی در شهرستان دهلران با 12 میلیمتر به ثبت رسید هرچند وضعیت بارش ها در بخش های تابعه این شهرستان چون دشت عباس، پهله زرین آباد و سراب میمه بهتر از مركز شهرستان بود.
ملكی خاطرنشان كرد: میزان بارش ثبت شده در شهرستان های سیروان و بدره 59 میلیمتر، چرداول 53 میلیمتر، آبدانان 55 میلیمتر و دره شهر 46 میلی متر بوده است و مقدار بارندگی در ایستگاه باران سنجی مستقر در فرودگاه ایلام 66 میلیمتر است.
وی تصریح كرد: طی بارش های 24 ساعت گذشته از نظر مقدار بارش نقطه ای بیشترین بارش در ایستگاه باران سنجی صالح آباد از توابع شهرستان مهران با 43 میلیمتر و كمترین هم در دهلران با 2 دهم میلی متر بوده است.
وی اظهار داشت: از ابتدای سال زراعی جاری تابحال ایوان با 188 میلیمتر بارندگی بیشترین بارش و دهلران با 55 میلمتر كمترین بارندگی را دریافت كرده و ایلام هم 156 میلی متر بارش داشته است.
به گزارش پرشین رز به نقل از ایرنا، بر مبنای پیش بینی های هواشناسی استان ایلام پاییز امسال از وضعیت بارشی نرمال و مناسبی برخوردار خواهد بود كه میزان بارش های مهر و آبان ماه موید این پیش بینی بوده است.
7172/6119


1397/08/16
14:51:53
5.0 / 5
4408
تگهای خبر: آب , باد , بارش , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه