گونه دوزیست پروتئوس متعلق به ایران نیست

گونه دوزیست پروتئوس متعلق به ایران نیست پرشین رز: تهران - مدیر كل دفتر حیات وحش و آبزیان آبهای داخلی سازمان حفاظت محیط زیست از كذب بودن خبر انتشار یافته درباره انقراض گونه ماقبل تاریخ در ایران اطلاع داد.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، چندی است اخباری در خصوص انقراض گونه Proteus anguinus كه متعلق به دوران ماقبل تاریخ در ایران است در فضای مجازی و یكی از رسانه ها دیده می گردد كه مجید خرازیان مقدم دراین باره توضیحاتی عرضه كرده است.
وی اظهار داشت: گونه Proteus anguinus دوزیستی است كه پراكنش آن به جنوب اسلوونی، حوضه رود ساچا، ایتالیا، جنوب غربی كرواسی و بوسنی و هرزگوین محدود می گردد و در هیچ منبع علمی، گزارشی از وجود این گونه در ایران در دست نیست. وی ادامه داد: در معتبرترین منابع علمی از قدیمی ترین آنها مربوط به دهه 60 میلادی نوشته اندرسون تا كتاب دوزیستان ایران نوشته دكتر بلوچ در دهه 70 شمسی تا اطلس دوزیستان ایران چاپ شده توسط دفتر حیات وحش و آبزیان آبهای داخلی در سال 1396 گزارشی از وجود این گونه ارائه نشده است و اساسا این گونه اندمیك اروپای مركزی و جنوب شرقی اروپا بوده ودر رده صدمه پذیر قرار دارد.
خرازیان مقدم اظهار داشت: همینطور متذكر می گردد در مورد درج اخبار تخصصی در صورت عدم اطمینان از صحت اخبار و موثق بودن منابع آن، نسبت به هماهنگی با دفتر حیات وحش و آبزیان آبهای داخلی سازمان حفاظت محیط زیست اقدام گردد.
علمی 9014**1440


1397/08/29
14:38:29
5.0 / 5
4724
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه