امضای دو تفاهم نامه میان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت علوم

امضای دو تفاهم نامه میان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت علوم پرشین رز: سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت علوم برای ارتقای همكاری های طرفینی درزمینهٔ پژوهش ۲ تفاهم نامه، امضا كردند.به گزارش پرشین رز به نقل از مهر، یك تفاهم نامه بین وزارت علوم و سازمان حفاظت محیط زیست و تفاهم نامه دیگر بین معاونت پژوهشی وزارت علوم و این سازمان، به امضا رسید.
عیسی كلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در مراسم امضای تفاهم نامه اظهار داشت: سازمان پیش ازاین باز تجربیاتی از همكاری با دانشگاه ها داشت، بنا بر این خواستیم تا این همكاری ها به صورت نهادینه با دانشگاه ها درزمینه های همكاری های تحقیقاتی و پایش دربیاید و در سایر مواردی كه امكان استفاده از پتانسیل بسیار بزرگ دانشگاه ها امكان دارد باز همكاری داشته باشیم.
وی افزود: ما احساس كردیم محیط زیست می تواند از توانمندی های دانشگاه ها بهره مند شوند بنا بر این از معاونت های محیط زیست انسانی و آموزش و پژوهش خواسته شد مذاكراتی باهمتایان خود در وزارت علوم داشته باشند و به تفاهمات كلی برسند تا هم نیاز محیط زیست كشور تأمین شود، هم از پتانسیل های كمتر استفاده شده وزارت علوم در امتداد حفظ محیط زیست استفاده گردد.
كلانتری با اشاره به محدود بودن نیروی انسانی سازمان افزود: حفظ محیط زیست كار بسیار سختی است و ما نمی توانیم با این تعداد نیرو به تنهایی از عهده این كار بربیاییم.
در ادامه جلسه امضای تفاهم نامه، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: وزارت علوم وظیفه دارد به حل مسائل و چالش های بزرگی كه جامعه با آن روبروست ورود كند و آنها را با نگاه كارشناسی و مطالعه و پژوهش و همین طور با استفاده از نظرات متخصصان حل كند.
وی افزود: مسائل زیست محیطی در سطح ملی موجب نگرانی مردم است و دانشگاهیان هم همین نگرانی ها را دارند. با عنایت به حساسیت ریاست سازمان حفاظت محیط زیست درباره این مساله و نگاهی كه دارند ما با امكانات این وزارت خانه به دنبال این تفاهم نامه شرایطی را فراهم خواهیم كرد كه همه دانشگاه های كشور بویژه آن هایی كه تجربه بیشتری در حوزه محیط زیست دارند به كمك سازمان محیط زیست بیایند.
غلامی با تاكید بر اینكه مشكلات فعلی نیاز به بررسی های علمی دارند افزود: از دل بررسی های علمی و پژوهشی، تحقیقاتی بیرون خواهد آمد كه هم در داخل و هم در خارج از كشور می تواند برای مسائل زیست محیطی كاربردی باشد.
وی اظهار داشت: كاری كه تعهد جدی ماست این است كه اعضای هیئت علمی را در چارچوب فرصت های مطالعاتی كه دارند به سمت موضوعات محیط زیستی سوق دهیم. همین طور با آوردن پایان نامه ها به این سو و با پروژه هایی كه اساتید تعریف می كنند، همكاری های جدیدی با سازمان حفاظت محیط زیست احداث نماییم.
وزیر علوم در ادامه درباره موارد مندرج در تفاهم نامه اظهار داشت: در تفاهم نامه ها معمول نیست كه به عناوین به شكل خاص اشاره شود، چونكه همه كارهایی كه در حوزه های مربوط به محیط زیست قرار می گیرد و حل مسائل و مشكلات و چاره جویی ها در امتداد همین تفاهم نامه اجرا میگردد.
وی افزود: برای حل چالش های بزرگ از دانشگاه های بزرگ و مختلف كمك گرفته و آنها را ساماندهی كردیم كه این چالش ها را باهم حل نماییم.
مسعود تجریشی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در این نشست با اشاره به همكاری های قبلی سازمان حفاظت محیط زیست با فضای دانشگاهی و پژوهشی كشور اظهار داشت: ما در سازمان به دستور حاكمیت دو كارگروه داریم كه یكی دبیرخانه كارگروه آلودگی كلان شهرها و دیگری كارگروه گردوغبار است و در هردو بخش از كمك دانشگاه ها بهره برده ایم و امیدواریم در دراستای این تفاهم نامه همكاری ها گسترش پیدا كند.

1397/10/01
23:20:01
5.0 / 5
4387
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه