معاون سازمان محیط زیست:

وضعیت موتورسیكلت های رسوبی شفاف سازی شود

وضعیت موتورسیكلت های رسوبی شفاف سازی شود به گزارش پرشین رز معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست بر لزوم اسقاط موتورسیكلت های رسوبی تصریح كرد و اظهار داشت: موتورهای رسوبی سالیان سال است كه در پاركینگ ها انباشته شده اند و متاسفانه هیچ یك از دستگاه های نظارتی به این مورد ورود نمی كنند.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، در مورد مصوبه اسقاط ۲۵ هزار موتورسیكلت رسوبی توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، مسعود تجریشی - معاون محیط زیست سازمان حفاظت از محیط زیست، ضمن اشاره به عدم توفیق در اجرای این مصوبه، اظهار داشت: اجرا نشدن این مصوبه نشان دهنده آن است كه ما نمی توانیم مسائل را حل نماییم.
وی با اشاره به لزوم اجرای مصوبه اسقاط موتورسیكلت های رسوبی توسط ستاد اجرایی فرمان امام، اظهار داشت: اگر منفعتی در نگه داشتن موتورسیكلت های رسوبی وجود ندارد، باید ستاد اجرایی فرمان امام این مورد را مدیریت كند و موتورهای رسوبی را هر چه سریع تر تعیین تكلیف كند.
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت از محیط زیست افزود: موتورسیكلت های رسوبی سالیان سال است كه در پاركینگ ها بلا صاحب باقی مانده اند. متاسفانه هیچ یك از دستگاه های نظارتی به این مورد ورود نمی كنند كه چرا باید این تعداد بالا از موتورسیكلت های رسوبی در پاركینگ ها انباشته شوند.
تجریشی تصریح كرد: باید همه مسائل را به صورت شفاف با مردم در بین بگذاریم. بر مبنای گزارشات، ۵۷۲ هزار موتورسیكلت رسوبی در كشور وجود دارد. همه می دانند كه موتورهای كاربراتوری در هر كیلومتر پیمایش ۱۵ گرم ضربه تولید می كنند. ازاین رو چرا نباید سراغ اسقاط این دستگاه های آلاینده فرسوده برویم؟
وی تصریح كرد: سوال من این است كه آیا هیچ راهكاری برای اسقاط موتورسیكلت های رسوبی وجود ندارد؟ موتورهایی كه پاركینگ ها را پر كرده است و اگر ستاد اجرایی فرمان امام تاكید دارد كه در این زمینه هیچ منفعتی ندارد، درخواست می نماییم كه هر چه سریع تر برای اسقاط این موتورهای رسوبی وارد عمل شوند.
معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست، اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان امام باید مشكلات حقوقی پیش روی اسقاط موتورسیكلت های رسوبی را به صورت شفاف اعلام نماید تا بتوانیم این مسائل را حل و فصل نماییم. سازمان محیط زیست آمادگی دارد، همه همكاری ها را برای مسائل مربوط به اسقاط موتورسیكلت های رسوبی انجام دهد.
تجریشی اظهار داشت: اگر به این جمع بندی رسیده ایم كه شفافیت و پاسخگویی یكی از شاخص های حكمرانی خوب است و اگر به این جمع بندی رسیده ایم كه حل مساله نشانه كارآمدی است، باید تلاش نماییم كه موارد مربوط به موتورسیكلت های رسوبی را شفاف نماییم.1397/12/03
12:43:21
5.0 / 5
4548
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه