فعالیت سامانه بارشی در كشور تا یكشنبه

فعالیت سامانه بارشی در كشور تا یكشنبه به گزارش پرشین رز مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به فعالیت سامانه بارشی در كشور تا روز یكشنبه (۱۹ اسفند) اظهار داشت: طی امروز (۱۷ اسفند) به علت وزش باد شدید در استان خوزستان، خیزش گرد و خاك و كاهش كیفیت هوا و دید افقی دور از انتظار نیست.احد وظیفه در گفتگو با ایسنا، اظهار كرد: بر مبنای تحلیل آخرین نقشه های پیشیابی هواشناسی، طی امروز (۱۷ اسفند) سامانه بارشی در شمال غرب كشور، سواحل دریای خزر و دامنه های زاگرس مركزی در استان های كردستان، كرمانشاه، ایلام، لرستان، مركزی، شمال و شرق خوزستان، سیستان و بلوچستان، كهگیلویه و بویراحمد، غرب و شمال اصفهان و دامنه های البرز مركزی در استان های قزوین، البرز، تهران، قم و سمنان فعال است.

وی با اشاره به این كه در پس از ظهر امروز (۱۷ اسفند) از فعالیت سامانه در شمال غرب كم می شود و بارش ها در شمال شرق كشور آغاز می شود، خاطرنشان كرد: شدت بارش ها طی این روز در استان های گیلان، غرب مازندران، جنوب كردستان، كرمانشاه، شمال لرستان، همدان، شمال ایلام و لرستان است.

مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این كه طی فردا (۱۸ اسفند) این سامانه به جز نوار غربی در بخش هایی از جنوب و جنوب شرق كشور فعال است، اظهار داشت: شدت بارش طی این روز در شرق استان یزد و غرب خراسان جنوبی همراه با رگبار و رعد و برق است.

به گفته وظیفه، فردا (۱۸ اسفند) بارش در ارتفاعات و مناطق سردسیر به صورت برف است كه سبب كاهش دید و لغزندگی جاده ها می شود. همینطور روز یكشنبه (۱۹ اسفند) فعالیت این سامانه در نیمه شرقی كشور سبب بارش هایی می شود.

مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی افزود: طی امروز (۱۷ اسفند) به علت وزش باد شدید در استان خوزستان خیزش گرد و خاك و كاهش كیفیت هوا و دید افقی دور از انتظار نیست.

وظیفه در ادامه با اشاره به اینكه فردا برای استان های سمنان، شرق تهران و شمال شرق اصفهان، وزش باد شدید پیش بینی می شود، خاطرنشان كرد: همینطور طی امروز (۱۷ اسفند) شرق خلیج فارس و فردا (۱۸ اسفند) خلیج فارس و تنگه هرمز و روز یكشنبه (۱۹ اسفند) خلیج فارس و دریای عمان و از بعد ازظهر امروز و بامداد فردا سواحل دریای خزر مواج پیش بینی می شود.

وظیفه در ادامه خاطرنشان كرد: طی امروز و فردا (۱۷ و ۱۸ اسفند) در نیمه غربی كشور و روز یكشنبه (۱۹ اسفند) در نیمه شرقی كشور كاهش موقتی دما -حدود چهار تا هشت درجه- پیش بینی می شود.

مدیر كل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۱۸ اسفند) ابری و در بعضی ساعات بارش باران و وزش باد و اوایل شب كاهش ابر با حداقل دمای چهار و حداكثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد و روز یكشنبه (۱۹ اسفند) صاف تا كمی ابری، گاهی با وزش باد همراه با مه صبحگاهی با حداقل دمای یك و حداكثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
1397/12/17
00:43:36
5.0 / 5
4381
تگهای خبر: باد , بارش , برف , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه