شریعت نژاد: از اجرای بخش نامه اخراج جنگل بانان جلوگیری كنید

شریعت نژاد: از اجرای بخش نامه اخراج جنگل بانان جلوگیری كنید به گزارش پرشین رز یك عضو كمیسیون كشاورزی مجلس در انتقاد از ساز و كار طرح تنفس جنگل ها خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: چگونه می شود كه جهاد كشاورزی دستور اجرای چند هزار نفر نیروهای حفاظتی و جنگل بان را صادر می كند؟ قرار نبود اجرای طرح تنفس جنگل ها بدون حفاظت و با تعطیلی طرح های حفاظت از جنگل صورت بگیرد؟


به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا شمس الله شریعت نژاد در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نوروز ۹۸ متفاوت از همه سالهای گذشته بود و سیلاب گسترده در بیشتر از ۲۰ استان كشور و تحمیل خسارت های جانی و مالی سنگین به هوطنان و تلاش بی وقفه مردم و مسئولین و نیروهای مسلح خاطرات تلخ و شیرین فراوانی با خود داشت.

نماینده مردم رامسر در مورد حوزه ی انتخابیه خود اظهار داشت: در ۵ سال قبل سه بار حادثه سیلاب و برف بی سابقه ی یك متر و ۷۰ سانتی متری و سرمای سخت را تجربه كرده ایم. همه هشدارهای این جانب در مورد درس گرفتن از این حوادث برای پیشگیری و پیشگیری از افزایش حجم خسارت كارساز نبوده است. امیدوارم از این حوادث كه بعضی به اشتباه خشم خداوند می پندارند درس بگیریم.
شریعت نژادافزود: فقط در طول چند سال قبل چندین مورد سیل ریز و درشت بر مردم تحمیل شده است. سیل گرانی، سیل كاهش ارزش پول ملی، سیل افزایش فقر، فساد و ناهنجاری های اجتماعی، سیل بیكاری، سیل قاچاق معكوس دام و افزایش قیمت گوشت و گرانی مایحتاج عمومی. در همه این موارد كلیت نظام به سهولت و اكثریت مردم گرفتار شدند و اقلیت هم به كام خویش رسیدند.
این عضو كمیسیون كشاورزی مجلس با تاكید بر توانایی حوزه ی علم و دانش تصریح كرد: علم و تكنولوژی می توانست اغلب این اتفاقات را پیش بینی و كنترل كند. اما اگر كسی بدون امتحان رانندگی و اصل گواهی نامه تصادف كند جای تعجب ندارد. باید بپذیریم كه با متهم كردن یكدیگر و فرافكنی و اعمال مدیریت سلیقه ای و كارهای غیر علمی مشكلات حل نمی گردد.
شریعت نژاد افزود: كدام یك از ما حق داریم كه حق نظارت ملت را نادیده بگیریم كدام؟ یك از ما حق داریم به حفظ و استقامت پایه های نظام جمهوری اسلامی فكر نكنیم؟ اساساً نظام با رضایتمندی مردم حفظ می شود. كلید ارتقا و تولید و توسعه و اصلاح وضعیت موجود اعتبار سطح مدیریت كشور است.
وی ارتقای سطح مدیریت را در گرو نظارت ملت دانست و اظهار داشت: برای چنین كاری ظاهراً مجلس مسئول است اما آیا مجلس برای انجام این مهم دارای اختیار است؟ برای این اختیار آیا امكان یا اهرمی دارد؟ به نظر می رسد كه در همه حوزه ها شامل قانونگذاری، اجرا و قضا باید نظارت مردم را جدی بگیریم و این امر حتی اگر نیازمند بازبینی قانون اساسی و برگزاری رفراندوم باشد ضروری می باشد.
شریعت نژاد خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: جانبازان از وضعیت نابهنجار بیمه درمان خود شدیداً شاكی هستند. آنها منتظرند كه با عنایت به وضعیت جسمانی و روحی و روانی هزینه درمانی شان پرداخت گردد كه متأسفانه طی سال قبل مرتباً از این مورد شكایت كردند.
نماینده مردم رامسر در انتقاد از عدم رسیدگی به اعتبارات سیلاب های گذشته آن منطقه اظهار داشت: با وجود همه پیگیری های این جانب و سه مورد مكاتبه وزیر جهاد و یك مورد مكاتبه با وزیر كشور درخواست پرداخت خسارت به كسانی كه در مهر ماه سال قبل به دلیل سیلاب و انحراف رودخانه اراضی و باغات و محصولات خویش را از دست دادند، باید بگویم كه هنوز بعد از شش ماه دولت هیچ مصوبه ای نداشته است. متاسفنه بخش اعظم پل ها و جاده های تخریب شده مرمت و بازسازی نشده است.
شریعت نژاد خطاب به روحانی اظهار داشت: قرار نبود اجرای طرح تنفس جنگل بدون حفاظت و با تعطیلی طرح های حفاظت از جنگل صورت گیرد؟ چگونه می شود كه جهاد كشاورزی دستور اخراج چند هزار نفر نیروهای حفاظتی و جنگل بان را صادر می كند؟ وعده تأمین و تخصیص اعتبارات پیش بینی شده به كجا انجامید؟

وی ادامه داد: چطور می شود كه این افراد چندین ماه است كه حقوق نگرفته اند و الان هم دستور اخراج می گیرند؟ آیا جنگل های كشور را فراموش كرده اید؟ از جناب عالی درخواست دارم كه تا دیر نشده است نسبت به طرح تنفس جنگل ها بازبینی نموده و از اجرای بخش نامه اخراج جنگل بان ها كه بعضاً ۲۰ سال سابقه دارند جلوگیری كنید.
شریعت نژاد در انتها با اشاره به غرب استان مازندران و جلوه های طبیعی آن منطقه اظهار داشت: این منطقه كلید توسعه ی خویش را تنها از راه ایجاد استانی مستقل یعنی مازندران غربی می داند.1398/01/19
14:27:41
5.0 / 5
4448
تگهای خبر: باغ , برف , برگ , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه