اطلاعیه سازمان مدیریت بحران؛

حفظ كشور از آفات وظیفه ذاتی وزارت جهاد كشاورزی است

حفظ كشور از آفات وظیفه ذاتی وزارت جهاد كشاورزی است به گزارش پرشین رز سازمان مدیریت بحران در اطلاعیه ای اشاره كرد: حفظ كشور از آفات و بیماری های قرنطینه ای وظیفه ذاتی وزارت جهاد كشاورزی و سازمان حفظ نباتات است.به گزارش پرشین رز به نقل از مهر، سازمان مدیریت بحران در اطلاعیه ای درباره ملخ های مهاجم اعلام نمود: حفظ كشور از آفات و بیماری های قرنطینه ای وظیفه ذاتی وزارت جهاد كشاورزی و سازمان حفظ نباتات است و باوجود وجود منابع اختصاصی سازمان حفظ نباتات برای انجام وظایف محوله در بودجه سالیانه، سازمان مدیریت بحران كشور بلافاصله سپس درخواست وزارت جهاد كشاورزی در اسفند ماه سال ۹۷، مبلغ یكصد میلیارد ریال پیشنهاد تأمین اعتبار كرده است كه سازمان حفظ نباتات مراحل تخصیص را می بایست از سازمان برنامه و بودجه پیگیری می كرد.
بر اساس قانون، سازمان مدیریت بحران كشور در امر آمادگی، پیشگیری، مقابله و بازسازی لطمه دیده أز حوادث طبیعی سیاست گذار و پشتیبان دستگاه های اجرایی می باشد و بنابر لزوم و درخواست آنها از اعتبارات ماده ۱۰ و ۱۲ بودجه سالیانه برای آنها درخواست اعتبار می كند.
با توجه به درخواست وزیر محترم جهاد كشاورزی از وزارت كشور و سازمان مدیریت بحران كشور در خصوص هجوم ملخ های صحرایی به اراضی استان های جنوبی كشور درخواست تأمین اعتبار به مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال از طرف وزیر محترم كشور و قائم مقام رئیس شورای عالی مدیریت بحران كشور به سازمان برنامه و بودجه كشور ارسال شد.
وزارت جهاد كشاورزی و سازمان حفظ نباتات بطور اخص مسئول پیگیری و تخصیص اعتبار یاد شده تا حصول نتیجه مطلوب بودند كه ظاهراً این مهم مغفول مانده است.
همچنین در سنوات اخیر مبلغ ۱۰ میلیارد ریال به منظور راه اندازی طرح پایش مبارزه با آفات و بیماری های گیاهی و مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال باز از محل مواد ۱۰ و ۱۲ قانون بودجه باز به منظور امحاء سموم در اختیار وزارت جهاد كشاورزی و سازمان حفظ نباتات قرار گرفت.
نكته قابل تأمل این است كه مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال در مقابل بودجه عمرانی حدود ۲۴ هزار میلیاردی وزارت جهاد كشاورزی در سال ۹۷ مبلغ ناچیزی است كه البته اهمال و عدم پیگیری تخصیص آن مستمسكی برای شانه خالی كردن از مسئولیت و انداختن مشكلات احتمالی به گردن سایر دستگاه ها شده است.

1398/02/01
16:14:09
5.0 / 5
4371
تگهای خبر: بحران , برگ , بیماری , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه