وضعیت جوی كشور در ایام پایانی هفته

وضعیت جوی كشور در ایام پایانی هفته پرشین رز: مدیركل پیش بینی وهشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش نسبی دما در سواحل دریای خزر و استان اردبیل طی دو روز آینده از بارش پراكنده باران در برخی از استان ها همچون تهران، قزوین و البرز در ایام آتی آگاهی داد.احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه امروز (۱۱ اردیبهشت) در بیشتر مناطق كشور شاهد جوی آرام خواهیم بود، اظهاركرد: بعدازظهر امروزدر ارتفاعات البرز مركزی و استان های زنجان، قزوین، و همدان بارش پراكنده، گاهی رعد و برق پیش بینی می شود.

وی افزود: بعدازظهر فردا و پس فردا (۱۲ و ۱۳ اردیبهشت) برای دامنه های زاگرس مركزی واقع در استان های لرستان، مركزی و بعضی از نقاط استان اصفهان بارش پراكنده، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

مدیر كل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با بیان اینكه پس از ظهر جمعه (۱۳ اردیبهشت) رگبار باران و رعد و برق در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان رخ می دهد، اظهار داشت: از بعدازظهر پنجشنبه (۱۲ اردیبهشت) و طی روز جمعه در سواحل شمالی دریای خزر و اردبیل افزایش نسبی دما پیش بینی می شود و به تدریج از شنبه (۱۴ اردیبهشت) كاهش نسبی دما روی سواحل دریای خزر، اردبیل و در دامنه های البرز واقع در استان های قزوین، البرز و تهران باز بارش باران روی می دهد. همین طور در این روز دامنه های زاگرس مركزی در غرب، جنوب غرب و بعضی از نقاط مركزی كشور بارش پراكنده خواهد داشت.

مدیر كل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی اشاره كرد: طی روزهای آینده در بخش هایی از جنوب شرق كشور خصوصاً در منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گرد و خاك، كاهش كیفیت هوا و دید افقی پیش بینی می شود، همین طور تا روز جمعه (۱۳ اردیبهشت) شاهد روند افزایش نسبی دما در بیشتر مناطق كشور خواهیم بود.

مدیر كل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی درانتها اظهار داشت: فردا و پس فردا ( ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت) آسمان تهران صاف تا كمی ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. پیش بینی می شود كه كمترین و بیشترین دمای تهران طی این دو روز به ترتیب ۲۵ و ۱۶ درجه سانتیگراد و ۲۷ و ۱۷ درجه سانتیگراد باشد.

منبع:

1398/02/12
12:26:52
5.0 / 5
4334
تگهای خبر: باد , بارش , كیفیت , گرد و خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه