توافق ۱۸۰ كشور با كنترل صادرات پسماندهای پلاستیكی

توافق ۱۸۰ كشور با كنترل صادرات پسماندهای پلاستیكی پرشین رز: ۱۸۰ كشور جهان بر سر كنترل صادرات پسماندهای پلاستیكی به توافق رسیدند.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، روز گذشته (جمعه) حدود ۱۸۰ كشور جهان در توافقی اعلام كردند: صادرات پسماندهای پلاستیكی كه سالانه هشت میلیون تن از آنها وارد اقیانوس ها می شود، تحت كنترل قرار گیرد.
۱۴۰۰ نماینده از كشورهای مختلف در ژنو گردهم آمدند و به توافقی در زمینه كنترل صادرات پسماندهای پلاستیكی رسیدند كه مكانیزمی جهانی و قانونی در مدیریت پسماندهای پلاستیكی است.
مشاور علمی شبكه بین المللی حذف آلاینده های آلی دیرپا (IPEN) اظهار داشت: از سال های گذشته كشورهای توسعه یافته ای از قبیل آمریكا و كانادا پسماندهای پلاستیكی خودرا به منظور بازیافت به كشورهای آسیایی صادر كرده اند. هرچند، بیشتر زباله های تركیب شده آلوده، قابل بازیافت نبوده و بنا بر این سوزانده یا در اقیانوس ها رها شدند.
آلودگی پسماندهای پلاستیكی به بحرانی جدی تبدیل گشته و الان حدود ۱۰۰ میلیون تن پلاستیك در اقیانوس ها یافت می شود.
به گزارش ژاپن تودی، فعالان شبكه بین المللی حذف آلاینده های آلی دیرپا كه به دنبال از بین بردن مواد شیمیایی سمی و خطرناك هستند تاكید دارند كه این توافق كشورهای در حال توسعه را قادر می سازد تا از پذیرش زباله های پلاستیكی از كشورهای دیگر اجتناب كنند.
منبع:

1398/02/21
14:43:00
5.0 / 5
4623
تگهای خبر: آلودگی , اقیانوس , بحران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه