تشكیل كارگروه اجرای طرح كهاب

تشكیل كارگروه اجرای طرح كهاب به گزارش پرشین رز سرپرست مركز هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به نقش و اهمیت اجرای طرح كهاب اظهار داشت: این سازمان علاوه بر انجام مكاتبات مختلف با وزارت نفت و سایر دستگاه های مرتبط نسبت به تشكیل كارگروه با عضویت دستگاه های مرتبط اقدام و مراتب تكمیل طرح را به صورت مكرر پیگیری می كند.



به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا محمد مهدی میرزایی قمی درباره چگونگی اجرای طرح « كهاب» اظهار داشت: اجرای طرح «كهاب» با هدف كاهش، هدایت، انتقال و بازیافت بخارات بنزین از سال ۸۷ تابحال برپایه مصوبات مختلف هیات وزیران توسط وزارت نفت اجرا شده و تحت پیگیری سازمان حفاظت محیط زیست بوده است.

وی با اشاره به اینكه این طرح باید در انبارهای نفت، جایگاه های بنزین همینطور تانكرهای حامل سوخت نفت انجام پذیرد، اظهار داشت: اجرای طرح كهاب در جایگاه های بنزین در دو بخش مربوط به كنترل و بازیافت بخارات بنزین در محل مخازن سوخت و در محل سوختگیری خودرو ها انجام می شود.

میرزایی قمی با اشاره به تاثیرات مخرب بخارات بنزین بر محیط زیست و سلامت مردم اظهاركرد: بخارات بنزین شامل تركیبات مختلف از آلی فراراست كه می تواند علاوه بر آثار زیست محیطی بر سلامت كاركنان جایگاه های بنزین و انبارهای نفت در وهله نخست، مراجعان به جایگاه ها، ساكنان مناطق همجوار جایگاه ها و انبارهای نفت تاثیرات سوء داشته باشد.

وی توضیح داد: همچون این تركیبات چهار تركیب بنزن، تولوئن، اتیل بنزن و زایلن است كه سرطان زایی بنزن كاملاً به اثبات رسیده است. بنابراین به منظور پیگیری و نظارت هرچه دقیق تر بر مبحث از حیث چالش های موجود، علل تاخیر در اجرا و تكمیل طرح كهاب، سازمان حفاظت محیط زیست علاوه بر انجام مكاتبات مختلف با وزارت نفت و سایر دستگاه های مرتبط، نسبت به تشكیل كارگروه با عضویت دستگاه های در رابطه با مبحث اقدام و مراتب تكمیل طرح را به صورت مكرر پیگیری می كند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، سرپرست مركز هوا و تغییر اقلیم سازمان محیط زیست ابراز امیدواری كرد: با برنامه ریزی و پیگیری بایسته توسط وزارت نفت و جایگاه داران و سایر دست اندركاران موضوع، بتوان گامی برای پیشگیری از انتشارمواد آلی فرار به محیط زیست برداشته وضمن تاثیر گذاری مثبت بر سلامت محیط زیست و شهروندان، مبحث صرفه جویی در مصرف سوخت هم محقق شود.




1398/02/22
13:52:03
5.0 / 5
4619
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه