رئیس انجمن متخصصان محیط زیست:

ارائه پیوست های زیست محیطی برای پروژه ها عامل كاهش آلایندگی است

ارائه پیوست های زیست محیطی برای پروژه ها عامل كاهش آلایندگی است پرشین رز: رئیس انجمن متخصصان محیط زیست كشور اظهار داشت: با ارائه پیوست های زیست محیطی برای پروژه ها می توان خیلی از مشكلات حوزه محیط زیست را كم كرد.


به گزارش پرشین رز به نقل از مهر، اولین همایش ملی محیط زیست، مشاركت اجتماعی و فرهنگی با محورهای بررسی نقش مدیریت شهری در اجرای ملاحظات زیست محیطی طرح ها و پروژه ها، بررسی نقش مشاركت اجتماعی در كاهش معضلات زیست محیطی با حضور اسكندر امیدی نیا معاون آموزش و پژوهش سازمان محیط زیست، علی فرخزاد معاون عمرانی استانداری، حسن پسندیده مدیركل محیط زیست استان و تعدادی از تشكل های مردم نهاد، قبل از ظهر یكشنبه در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شدمجید عباسپور در این همایش درباب بررسی نقش مدیریت شهری در اجرای ملاحظات زیست محیطی مطالبی بیان كرد و اظهار داشت: امروزه توجه به مسائل محیط زیستی در برنامه ریزی ها، فعالیت ها، اقدامات توسعه در شهرها می تواند گامی مؤثری در صیانت از ثروت های ملی باشد.
وی افزود: با ارائه پیوست های زیست محیطی برای پروژه ها می توان خیلی از مشكلات حوزه محیط زیست را كم كرد. عباسپور تصریح كرد: افزایش مشاركت اجتماعی شهروندان با برگزاری همایش های مردمی و ارائه آموزش های لازم محقق می شود و باید در این راه برنامه ریزی مناسبی صورت گیرد و گام های اساسی برداشته شود. رئیس انجمن متخصصان محیط زیست كشور گفت: باید مدیریت شهری به سمتی حركت نماید تا هدایت شهر به سمت شهری دانش پایه و هوشمند باشد و با افزایش اختیارات قانونی متولیان حوزه پسماند، لحاظ كردن فاكتورهای توسعه شهری، افزایش مشاركت شهروندان در مدیریت شهری، تسهیل بازآفرینی بافت فرسوده و افزایش میزان تفكیك زباله شهری همچون راهكارهای حفاظت از محیط زیست شهری است كه باید به آنها توجه گردد. وی افزود: مشكلات زیست محیطی یكی از اساسی ترین مسائل شهاری امروزی است كه بر اثر تقابل با محیط زیست به وجود آمده و امروزه شعار اصلی هزاره سوه ناشی از آثار شهرها بر گستره زیست كره و ابعاد مختلف زندگی انسان است. عباسپور اشاره كرد: توسعه پایدار نیازمند استفاده كارآمد و بهینه از منابع و آلودگی كمتر محیط زیست است. رئیس انجمن متخصصان محیط زیست كشوراظهار داشت: بهبود كیفیت آب و هوا، مدیریت منابع آب و فاضلاب، احیای آبراه ها و رودخانه های شهری، پالایش و تصفیه تمام فاضلاب های خانگی، تأمین یك منبع پاك برای آب لوله كشی و نصب تجهیزات پیشرفته، پالایش آب، جلوگیری از آلودگی آب در پروسه تهیه و تولید آن، ارتقای سیستم لوله كشی، استفاده از اتوبوس های برقی و كنترل تقاضای سفر، جایگزینی تاكسی و موتورسیكلت سبز و استفاده از اتوبوس برقی و با سوخت گاز از مسائلی است كه در صیانت از محیط زیست مؤثر است. وی بیان كرد: مدیریت پسماند یك معضل كشوری است و در این میان میزان مشاركت و آموزش گروه ها اهمیت مضاعفی دارد كه باید مورد توجه قرار گیرد.
عباسپور اظهار داشت: محیط زیست شهری از سه بخش شهری، محیط طبیعی و محیط اقتصادی و اجتماعی تشكیل شده است و معضلات آب و هوا، فرسایش خاك، آلودگی صوتی، نوری، از چالش های جدی است كه باید مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان كرد: مدیریت شهری نیازمند مدیریت تجمیعی است و برای تحقق مشاركت باید امكانات را هم مهیا نماییم. این استاد دانشگاه اضافه كرد: مدیریت انرژی، توانمند سازی و مشاركت های محیط زیستی، پایش و مدیریت منابع و فاكتورهای محیط زیستی و ارزیابی استانداردهای محیط زیستی در رویكرد شهرداری ها باید مورد توجه قرار گیرد.منبع:

1398/03/27
17:51:41
5.0 / 5
4314
تگهای خبر: آب , آلودگی , برگ , پاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه