از جزئیات لغو اجرای طرح زوج و فرد تا واكنش پلیس به احتمال تولید سواری های دیزلی

از جزئیات لغو اجرای طرح زوج و فرد تا واكنش پلیس به احتمال تولید سواری های دیزلی پرشین رز: جزئیات لغو اجرای طرح زوج و فرد از روز شنبه، از رجال نشینی تا فقر در شمیرانات، صادرات داروی ایرانی به بیشتر از 30 كشور، سرنوشت ارز 4200 تومانی دارو، «بحران مهریه» و نقدی بر شیوه بازبینی در پرونده زندانیان مهریه و بیابان های ایران در حال پیش روی، تیتر برخی اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، اداره اخبار اجتماعی امروز (۲۷ خرداد) ۵۴ خبر، مصاحبه و گزارش روی خروجی خود منتشر نموده كه بعضی از مهمترین آنها در ادامه آمده است:

جزئیات لغو اجرای طرح زوج و فرد از روز شنبه

محسن پورسیدآقایی - معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران- جزئیات طرح كنترل آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) را تشریح نمود.

وی اظهار داشت: سال قبل اجرای مرحله اول طرح ترافیك در دستور كار قرار گرفت اما از آنجایی كه سوالات و ابهامات زیادی در مورد اجرای مسائل جدید وجود داشت با این وجود ضمن پاسخگویی به همه ابهامات و سوالات این طرح را اجرا كردیم كه خوشبختانه نتایج خوبی به همراه داشت.

از رجال نشینی تا فقر در شمیرانات

سید كمال الدین محمدیان - رئیس شورای شهرستان شمیرانات - اظهار داشت: سرمایه دارانی كه دراین شهرستان ویلا می سازند حتی یك ریال در این منطقه هزینه نمی كنند. در عوض انتظار دارند كه از تمامی امكانات و خدمات استفاده كنند. تمامی درآمدهای ناشی از ساخت و ساز نیز برای شهرستان هزینه نمی گردد، در نتیجه اداره كردن شهرستان خیلی مشكل است. در حقیقت ما در شمیرانات پتانسیل های بسیاری داریم اما شهرستان ویژه نیستیم و فقط گفته می شود شمیرانات شهرستان مرفه است.

غربالگری اهداكنندگان بارِ اولی خون/ عدم بازگشت نیمی از اهداكنندگان بعد از انجام آزمایش ها

دكتر علی اكبر پورفتح الله - مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران - ضمن تشریح اقدامات انجام شده جهت تضمین سلامت خون های اهدایی و غربالگری اهداكنندگانِ بار اول خون اظهار داشت: به دنبال متمركزسازی مراكز اهدای خون هستیم. هرچند كه هم اكنون كمبود امكانات و منابع مالی سد راهمان است.

وی با اشاره به برنامه سازمان انتقال خون برای غربالگری اهداكنندگان بار اول در كشور اظهاركرد: هم اكنون در ۱۵ استان كشور برنامه آزمایش و غربالگری اهداكنندگان بار اولی را انجام می دهیم. علت اجرای این طرح این است كه طبق گزارش هایمان ۸۰ درصد رخداد مثبت شدن آزمایش های هپاتیت B، C و HIV در اهداكنندگان بار اولی است. بر همین مبنا اهداكنندگان بار اول در ۱۵ استان كشور ابتدا مورد ارزیابی آزمایشگاهی قرار می گیرند و پس از چهار ماه برای اهدای خون فراخوان می شوند البته این اقدام هزینه ها و حجم كار ما را بسیار بالا می برد اما روی سلامت خون تاثیر مستقیمی دارد.

صادرات داروی ایرانی به بیشتر از ۳۰ كشور / سرنوشت ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو

دكتر محمدرضا شانه ساز - سرپرست سازمان غذا و دارو- با بیان فعالیت ۱۲۰ كارخانه داروسازی در كشور و چگونگی تامین و تدارك دارو در شرایط فعلی در عین حال درباره چرایی ایجاد شرایط «قرارگاه» در سازمان غذا و دارو همین طور مباحث مطرح در زمینه احتمال تغییر نرخ ارز دارو توضیح داد.

«بحران مهریه» و نقدی بر شیوه بازبینی در پرونده زندانیان مهریه

درحالی كه چندی قبل سخنگوی قوه قضائیه از تاكید رئیس این قوه در خصوص بازبینی در پرونده زندانیان مهریه خبر داد، محمدرضا زمانی درمزاری (فرهنگ) - عضو حقوقدان شورای فقهی و حقوقی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری- اظهار داشت: طرح ها و لوایح شتابزده و غیر كارشناسی شده حقوقی و تقنینی و تصمیمات موقتی و غیر اصولی مترتب بر حقوق خانواده و ایجاد رویه های قضایی و حقوقی غیر موثر نه تنها مشكلی از مشكلات موجود در نظام حقوقی ایران نسبت به «بحران مهریه» و «حقوق خانواده در ایران» را حل نمی كند بلكه موجبات پیدایی و پویایی روزافزونِ نارسایی های گوناگون و مختلف دیگری را فراهم می آورد.

عدم پرداخت بموقع تسهیلات بازسازی منازل مناطق سیل زده از طرف بانك ها

ابراهیم بازیان - مدیركل دفتر مسكن و امور مهندسی ساختمان كمیته امداد امام خمینی(ره) - از پرداخت نشدن بموقع تسهیلات بازسازی مسكن مناطق سیل زده از طرف بانك ها انتقاد نمود و اظهار داشت: مشكل اصلی امروز ما در روند بازسازی بانك ها هستند.

آغاز ثبت نام پایگاه های تابستانه دانش آموزی از اول تیر

علی رمضانی - مدیركل فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش- جزئیات برگزاری و شروع به كار پایگاه های تابستانی آموزش و پرورش را اعلام نمود.

وی در این زمینه اظهار نمود: ۳۰ هزار پایگاه تابستانی در نظر گرفته شده تا چهار میلیون دانش آموز تحت پوشش برنامه های مهارت محور قرار بگیرند.

مهلتی باردیگر به جاماندگان برای «ثبت سفارش كتب درسی»

علی باقرزاده - معاون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی- از باز شدن مجدد سامانه ثبت سفارش كتب درسی از اول تا هفتم تیرماه برای جاماندگان آگاهی داد.

وی با اشاره به اینكه ثبت نام كتاب های درسی دوره دوم تا ششم ابتدایی از ۲۰ فروردین تا ۲۰ خردادماه انجام شد، اظهار نمود: برخی استان ها نتوانستند ثبت نام كنند، به سبب اینكه سامانه «سناد» چند روزی تعطیل و مبتلا به اختلال شده بود.

بیابان های ایران در حال پیش روی

امروز (۱۷ ژوئن مصادف با ۲۷ خرداد) روز جهانی مقابله با بیابان زایی است. به این مناسبت علی محمد طهماسبی بیرگانی- متخصص بیایان زدایی- نسبت به پیش روی بیابان ها در ایران آگهی داد و از نبود سیستم ملی پایش و آگهی بیابان زایی در كشور انتقاد نمود.

وی اظهاركرد: طبق تعریف مطرح شده از طرف كنوانسیون مقابله با بیابان زایی به تخریب سرزمین در مناطق خشك و نیمه خشك بر اثر فعالیت های انسانی و تغییرات اقلیمی كه منجر به «كاهش توان تولید اراضی» می شود، بیابان زایی گفته می شود. برای مثال طبق این تعریف اگر میزان تولید یك زمین كشاورزی در حد دو تن گندم باشد و این میزان به سبب كاهش حاصلخیزی بر اثر فعالیت های انسانی حتی به ۱۹۵۰ كیلو هم برسد، پدیده بیابان زایی رخ داده است.

واكنش پلیس به احتمال تولید سواری های دیزلی

اوایل خرداد ماه امسال بود كه احتمالاتی در خصوص طراحی و ساخت خودرو های سواری دیزلی در كشور مطرح شد؛ موضوعی كه تابحال مخالفت رئیس سازمان حفاظت محیط زیست را به دنبال داشته اما اگر روزی چنین خودروهایی در كشور تولید شود، شماره گذاری آن به چه صورت خواهد بود؟ سردار سید كمال هادیانفر -رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا - در این زمینه توضیح داده است.

به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

جزئیات لغو اجرای طرح زوج و فرد از روز شنبه

واكنش پلیس به احتمال تولید سواری های دیزلی

چگونه در تابستان از پوست صورت مراقبت كنیم؟

از رجال نشینی تا فقر در شمیرانات

روش درمانیِ موثر برای پسوریازیس

منبع:

1398/03/28
13:40:15
5.0 / 5
4735
تگهای خبر: آلودگی , بحران , برگ , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه