روند افزایشی غلظت آلاینده ها و دمای تهران

روند افزایشی غلظت آلاینده ها و دمای تهران به گزارش پرشین رز مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران ضمن اشاره به اینكه كیفیت هوای تهران هم اكنون در شرایط سالم قرار دارد، اظهار داشت: طی عصر امروز و فردا بر غلظت برخی آلاینده ها افزوده می شود.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینكه بر مبنای بررسی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا برای بیشتر ساعات امروز (۸ تیر) جوی نسبتا آرام انتظار می رود، اظهار نمود: در بعضی ساعات امروز وزش باد پیشبینی می شود كه احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

وی افزود: به تدریج در طول امروز با افزایش تابش نور خورشید و فراهم بودن سایر عوامل برای انجام واكنش های فتوشیمیایی بر غلظت آلاینده ازن بین ساعات ۱۴ الی ۱۸ عصر افزوده می شود.

مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران در ادامه خاطرنشان كرد: به تدریج با كاهش میزان ناپایداری جوی در اواخر وقت امروز و تداوم آن تا فردا (۹ تیر) به همراه ازدیاد تردد خودرو ها در سطح شهر، تجمع موقتی آلاینده ها طی برخی ساعات دور از انتظار نیست.

شهبازی با اشاره به اینكه بر مبنای نتایج پیشبینی كیفیت هوا احتمال افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها بخصوص آلاینده ازن و ذرات معلق طی فردا وجود دارد، اظهار داشت: ازاین رو وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی فردا در آستانه شرایط نامطلوب بخصوص برای گروه های حساس قرار می گیرد.

به گفته او همینطور دمای هوا در تهران تا روز آینده روند افزایشی دارد.

مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران در انتها با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۷۶ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار نمود: كیفیت هوای الان هم با شاخص میانگین ۶۸ همچنان در شرایط سالم می باشد.
1398/04/08
13:47:48
5.0 / 5
4891
تگهای خبر: باد , ذرات معلق , كیفیت , نور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه