مدیرمدیریت بحران استانداری خوزستان:

سیلاب ۹۵ درصد هورالعظیم را سیراب كرد

سیلاب ۹۵ درصد هورالعظیم را سیراب كرد پرشین رز: مدیر كل مدیریت بحران استانداری خوزستان اظهار داشت: در سیلاب اخیر 95 درصد تالاب آبگیری شد كه پنج درصد باقی مانده نیز به خاطر توپوگرافی زمین بوده است.به گزارش پرشین رز به نقل از مهر، كیامرث حاجی زاده ظهر امروز سه شنبه در مراسم بهره برداری از ایستگاه پمپاژ انتقال آب از رودخانه كارون به تالاب بین المللی شادگان در هتل بوستان سازمان آب و برق خوزستان اظهار نمود: سیلاب اخیر درس عبرت خوبی كه به ما داد این بود كه تعدی ما به حریم های رودخانه ها و محیط زیست سبب ایجاد مشكلات زیادی در سیلاب اخیر شد.
وی اضافه كرد: در طول سال هایی كه استان با ریزگرد درگیر بود كار اساسی صورت نگرفت اما بعد از بحران بهمن ۹۵ جهش بزرگی در حوزه محیط زیست و بحرانهای صورت گرفت.
مدیر كل مدیریت بحران استانداری خوزستان اشاره كرد: مشكلات امروز در حوزه محیط زیست ناشی از غفلت ها و سوتدبیرهای گذشتگان در این حوزه می باشد.
حاجی زاده اظهار داشت: حوضچه های چهار و پنج تالاب هورالعظیم در سالیان گذشته بر اثر سیاست های غلط برای استخراج نفت خشك شدند.
وی افزود: در دولت فعلی برای آبگیری این دو حوضچه ایستادیم و آبگیری شدند و در سیلاب اخیر نیز ۹۵ درصد تالاب آبگیری شد كه پنج درصد باقی مانده نیز به خاطر توپوگرافی زمین بوده است.
مدیر كل مدیریت بحران استانداری خوزستان بیان كرد: مدیریت ارشد استان نگاه تعاملی به همه بخش ها دارد و انتظار ما این است كه واقعیت هایی كه در این دوره و دولت افتاده را ببینیم هرچند كه معتقد هستیم نقص هایی نیز وجود دارد.
حاجی زاده اظهار داشت: اهمیت اطلاع رسانی و آموزش به مردم بسیار مهم می باشد تا بدانیم اگر به طبیعت دست اندازی شود سبب گرفتاری به قهر طبیعت می شود.


منبع:

1398/04/12
18:12:59
5.0 / 5
4754
تگهای خبر: آب , بحران , طبیعت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه