معماریان خبر داد؛

دریافت مقالات اولین كنگره بیماری ها و حفاظت از حیات وحش شروع شد

دریافت مقالات اولین كنگره بیماری ها و حفاظت از حیات وحش شروع شد پرشین رز: عضو هسته مركزی كمیته علمی اولین كنگره بیماری ها و حفاظت از حیات وحش از آغاز دریافت مقالات توسط این كنگره آگاهی داد و افزود كه این پروسه تا نیمه شهریور ادامه خواهد داشت.


عضو هسته مركزی كمیته علمی اولین كنگره بیماری ها و حفاظت از حیات وحش در گفتگو با خبرنگار مهر از آغاز دریافت مقالات توسط این كنگره آگاهی داد. ایمان معماریان اظهار داشت: این كنگره، نخستین كنگره بیماری ها و حفاظت از حیات وحش است كه مقرر است در ایران اجرا شود و از این نظر كه می تواند آموزش محور باشد دارای جایگاه است. وی درباره اهمیت و كاركرد این كنگره اضافه كرد: در مرحله اول به افراد مختلف در زمینه های متفاوتی همچون آشنایی با حیات وحش، آشنایی با بیماری های حیات وحش، حفاظت و مدیریت حیات وحش، شناخت گونه های مهاجم كه محورهای مختلف این كنگره هستند، آموزش داده می شودو از طرف دیگر كارهای علمی كه هر فردی در ایران در این زمینه انجام دهد در این كنگره ارائه می شود. معماریان اعلام نمود: هم اكنون افراد می توانند تا شهریور ماه در سایت كنگره به ارائه خلاصه مقالات خود بپردازند كه این مسئله بخصوص برای دانشجویان و افرادی كه علاقمند به حوزه دامپزشكی حیات وحش و افرادی كه دوست دارند اطلاعاتی را كشف كنند، بسیار مفید می باشد. وی اشاره كرد: تلاش می نماییم میهمانان خارجی و كارگاه های گوناگون در زمینه های مختلف داشته باشیم كه بستر خوبی برای آموزش دامپزشكی حیات وحش است. او در آخر آخرین فرصت برای ارسال مقاله را تا اواسط شهریور دانست و افزود كه امكان تمدید این فرصت نیز وجود دارد. نخستین كنگره ملی حفاظت و بیماری های حیات وحش با تاكید بر چالش ها، نیازها و راهكارهای حفاظت و نظام مراقبت در این عرصه و نیز نقش آن در سلامت واحد، در آذر ماه سال جاری توسط پژوهشكده محیط زیست و توسعه پایدار، صندوق ملی محیط زیست و سازمان حفاظت محیط زیست با همكاری سازمان ها، مراكز علمی- پژوهشی و سازمان های مردم نهاد مرتبط، انجام خواهد شد. محورهای اصلی نخستین كنگره ملی حفاظت و بیماری های حیات وحش بدین شرح اعلام شده است: - بیماری های حیات وحش (رخداد، پایش، مراقبت)،
- سلامت واحد و حیات وحش با رویكرد بیماری های مشترك،
- نقش و مدیریت بهداشتی مراكز نگهداری حیات وحش،
- امداد و نجات و مدیریت بحران در حیات وحش،
- نقش تغییرات اقلیمی بر بقای گونه ها و زیستگاه ها،
- عوامل تهدید و اثرات متقابل انسان و حیات وحش،
- گونه های مهاجم و رها شده و اثرات آنها بر محیط زیست،
- روش های نوین حفاظت از حیات وحش. جلب مشاركت صاحبنظران و آشنایی با شیوه های نوین آموزش و پژوهش در حوزه حفاظت و بیماری های حیات وحش، حفاظت از گونه های حیات وحش و بهره گیری از دانش و فناوری نو در این حوزه و همین طور ارائه راهكارهای نظام مراقبت در كنترل و مدیریت بیماری های حیات وحش را جزو اولویت های نخستین كنگره ملی حفاظت و بیماری های حیات وحش به شمار می آید.


منبع:

1398/05/12
17:25:06
5.0 / 5
4535
تگهای خبر: بحران , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه