افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده های هوا در مناطق پرتردد پایتخت

افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده های هوا در مناطق پرتردد پایتخت به گزارش پرشین رز بر مبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، افزایش حجم ترافیك و كاهش میزان ناپایداری جوی طی امشب (۳۰ مرداد)، افزایش غلظت برخی آلاینده ها در مناطق پرتردد را به دنبال دارد.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده برقراری جوی نسبتا آرام و آسمانی صاف طی بامداد امروز (۳۰ مرداد) است كه شرایط را برای تجمع موقتی آلاینده ها فراهم می آورد. همینطور در طول روز همراه با در دسترس بودن عوامل لازم برای شكل گیری آلاینده ازن طی برخی ساعات بعد ازظهر امروز بین ساعات ۱۳ تا ۱۸، افزایش نسبی در غلظت این آلاینده مشاهده می شود كه كاهش موقتی كیفیت هوا را به دنبال دارد.

به تدریج طی امشب همراه با افزایش حجم ترافیك و كاهش میزان ناپایداری جوی، افزایش غلظت آلاینده ها در مناطق پرتردد دور از انتظار نیست. بر این اساس با عنایت به افزایش موقتی غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق و آلاینده ازن در بعضی ساعات امروز، وضعیت نامطلوب كیفیت هوا بخصوص برای گروه های حساس به صورت موقت در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار می شود.

این وضعیت جوی تا فردا (۳۱ مرداد) كم و بیش تداوم دارد و روند افزایشی در غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات بامداد فردا دور از انتظار نیست.

همچنین وزش باد در بعضی ساعات، احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد و به تدریج در بعضی ساعات بعد ازظهر فردا افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده می شود كه با عنایت به كاهش جزیی دما، بیشینه غلظت این آلاینده نسبت به روز چهارشنبه كاهش دارد.

از این رو انتظار می رود طی برخی ساعات فردا بر غلظت آلاینده ها همچون ذرات معلق و آلاینده ازن به صورت موقت افزوده شود كه برقراری شرایط ناسالم كیفیت هوا بخصوص برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پایتخت را به دنبال دارد.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۸۰، در شرایط سالم قرار داشت و كیفیت هوای الان هم با شاخص میانگین ۷۹ همچنان در شرایط سالم می باشد.
1398/05/30
15:39:07
5.0 / 5
4274
تگهای خبر: باد , ذرات معلق , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه