افزایش موقتی غلظت آلاینده های هوا در مناطق پرتردد تهران

افزایش موقتی غلظت آلاینده های هوا در مناطق پرتردد تهران پرشین رز: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، به دنبال افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها در هوای پایتخت طی امروز (24 شهریور)، كیفیت هوا در بعضی مناطق برای گروه های حساس ناسالم می شود.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، برمبنای پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا برقراری جوی به نسبت آرام و آسمانی صاف طی بامداد امروز (۲۴ شهریور) همراه با آغاز تردد خودرو ها در سطح شهر سبب تجمع غلظت ذرات معلق در بعضی مناطق می شود.

به تدریج با تابش نور خورشید و در حضور سایر عوامل مورد نیاز برای شكل گیری آلاینده ازن برای برخی ساعات بعد ازظهر بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ افزایش نسبی در غلظت این آلاینده مشاهده می شود. هر چند وزش باد در بعضی ساعات امروز در بهبود نسبی كیفیت هوا مؤثر است.

به تدریج با كاهش میزان ناپایداری جوی طی امشب (۲۴ شهریور) افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها پیش بینی می شود كه برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در مناطق پرتردد را به دنبال دارد.

وزش باد در اولین ساعات فردا (25 شهریور) شرایط لازم برای پراكندگی آلاینده های ناشی از تردد خودرو ها را فراهم می آورد بطوریكه ذرات معلق نسبت به بامداد روز قبل غلظت كمتری خواهد داشت.

با افزایش دما طی روز بر غلظت آلاینده ازن بطور موقت افزوده می شود كه سبب كاهش موقتی كیفیت هوا در بعضی مناطق پایتخت می شود همین طور در اواخر وقت فردا (۲۵ شهریور) روند افزایشی در غلظت آلاینده ها همچون ذرات معلق مشاهده می شود كه عمدتاً ناشی از ازدیاد حجم ترافیك در این بازه زمانی است.

بر اساس اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۶۸ در شرایط سالم قرار داشت و كیفیت هوای الان نیز با میانگین ۵۹ همچنان در شرایط سالم می باشد.

منبع:

1398/06/24
15:35:32
5.0 / 5
5177
تگهای خبر: باد , ذرات معلق , كیفیت , نور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه