در گزارش پرشین رز مطرح شد؛

بررسی اسناد درباره تخریب محیط زیست شاهوار، پیگیر انتقال آب قطری

بررسی اسناد درباره تخریب محیط زیست شاهوار، پیگیر انتقال آب قطری به گزارش پرشین رز استاندار سمنان با تاكید بر اینكه تا زمانی درباره نحوه فعالیت معدن بوكسیت اطمینان حاصل نكنیم از ادامه كار آن جلوگیری می شود، اظهار داشت: بررسی اسناد درباره تخریب محیط زیست شاهوار ادامه دارد.علی رضا آشناگر در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت پروژه سد مجن، تاكید كرد: یكی از مسائل مطروحه درباره این طرح، آسفالت جاده دسترسی بود كه این امر انجام می شود اما علت تأخیر در آن بارندگی های اخیر بود كه خساراتی را در راه برجای گذاشت و نهایتاً سبب شد تا مختصات جاده تغییر كند.
وی اضافه كرد: این بارش ها علاوه بر تغییر برخی مختصات جاده، سبب شد تا مراحل ساخت دیواره سازی رودخانه و برخی پل های مسیر نیز آغاز شود كه این بازسازی ها با توافق امور آب صورت می گیرد.
طرح انتقال آب قطری در دست پیگیری است
استاندار سمنان بابیان اینكه چند كیلومتر از مسیر سد مجن امسال آسفالت خواهد شد، تاكید كرد: امیدواریم زودتر شاهد رفع مشكلات این مسیر و افتتاح آسفالت دسترسی باشیم.
آشناگر در پاسخ به سؤالی با سوژه سرانجام طرح های انتقال آب از قطری، مجن و سد كالپوش به شاهرود، اظهار داشت: هم طرح انتقال آب قطری و هم دیگر طرح ها در دست پیگیری است.
وی با ابراز اینكه مشكلاتی بعضاً در بعضی طرح ها وجود دارد، اضافه كرد: برای مثال درباره قطری اختلافی بین استان سمنان و گلستان وجود دارد كه دستگاه قضایی نیز به آن ورود كرده و فعلاً طرح متوقف است اما در حال رایزنی هستیم و امیدواریم سوژه ختم به خیر شود.
بررسی اسناد درباره تخریب محیط زیست شاهوار
استاندار سمنان درباره معدن بوكسیت هم اظهار داشت: برخی اسنادی كه درباره تخریب محیط زیست منطقه شاهوار به ما رسیده در دست بررسی هستند و تا زمانی كه درباره فعالیت این معدن اطمینان حاصل نكنیم، از ادامه كار این معدن جلوگیری می شود.
آشناگر همین طور اشاره كرد: از طرف دیگر دانشگاه نیز آزمایش هایی را بر روی منابع آبی انجام داده و همین طور نشست هایی نیز از طرف نماینده شاهرود و میامی با وزیر صمت انجام شد اما به هر حال باید گفت ما می بایست نسبت به این مساله متقاعد شویم و معدن نیز ملزم به رعایت تعهدات است.
وی درباره برگزاری رژه نیروهای مسلح در مركز استان كه در هفته جاری حواشی را پدید آورد نیز اظهار داشت: این كار مطلقاً دست مسئولان استانی نیست و استان در آن نقشی ندارد، پس برمبنای مصوبه ستاد كل نیروهای مسلح امسال فقط در مراكز استان ها باید رژه اجرا شود و این به معنای نادیده گرفته شدن ظرفیت های یك شهرستان دیگر نیست از طرف دیگر باید گفت این تصمیم فقط برای همین مقطع ۳۱ شهریور است.


منبع:

1398/06/28
20:44:42
5.0 / 5
4220
تگهای خبر: آب , بارش , بارندگی , برگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه