مخالفت رئیس محیط زیست با درخواست دیزلی ها برای حذف فیلتر دوده

مخالفت رئیس محیط زیست با درخواست دیزلی ها برای حذف فیلتر دوده به گزارش پرشین رز رئیس سازمان محیط زیست در واكنش به درخواست یكی از تولید كنندگان خودرو های دیزلی برای حذف گردنگیر نصب فیلتر جذب ذرات معلق در خودرو های دیزلی تا زمان رفع تحریم ها اظهار نمود: از نظر محیط زیست حذف این قطعه مضر است.


عیسی كلانتری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: این درخواست از طرف وزارت صنعت مطرح شده و این وزارتخانه عنوان كرده كه نمی تواند به سبب تحریم ها قطعه مورد نظر را تهیه نماید.
وی با اشاره به اینكه از لحاظ زیست محیطی عدم نصب قطعه مربوطه با خطراتی به همراه می باشد اشاره كرد: چون خودروسازان و وزارت صنعت نمی توانند قطعه مربوطه را تهیه كنند و به سبب تحریم ها نیز این قطعه به دست آنها نمی رسد یا باید كارخانه مربوطه تهیه شود یا اینكه از قطعه مورد نظر استفاده نشود. در این زمینه ما درباب تعطیلی كارخانه ها حرفی نداریم اما وزارت صنعت می گوید كه كارخانه باید همچنان فعالیت كند.
رئیس سازمان محیط زیست اظهار داشت: ما اعلام نموده ایم كه از نظر محیط زیستی حذف قطعه مورد نظر را تایید نمی نماییم اما در نهایت دولت باید در این زمینه تصمیم بگیرد.
كلانتری درباره اینكه آیا تصمیم به حذف گردنگیر نصب فیلتر دوده در خودرو های دیزلی به ضرر محیط زیست نیست با اشاره به اینكه تا كنون تصمیمی برای حذف دائم این قطعه اتخاذ نشده است، اظهار نمود: آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری از ما خواسته اند تا در این خصوص اظهار نظر نماییم و ما نیز مخالفت خودرا در این زمینه اعلام می نماییم.1398/06/29
13:22:06
5.0 / 5
4193
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه