میلیون ها نفر در جهان در مقابل تغییرات اقلیمی

میلیون ها نفر در جهان در مقابل تغییرات اقلیمی به گزارش پرشین رز میلیون ها نفر از مردم جهان روز گذشته (جمعه) در واكنش به وضعیت اقلیمیِ این روزهای زمین راهپیمایی كردند.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، حركت معترضانه میلیون ها نفر از مردم جهان نسبت به وضعیت اقلیمی دنیا به دعوت «گرتا تونبرگ»، نوجوان فعال این حوزه شكل گرفته است.
این افراد با در دست داشتن پلاكاردها و سر دادن شعارهایی، گسترده ترین تظاهراتی را كه تابحال در مخالفت با گرمای جهانی ناشی از فعالیت های بشر برگزار شده بود، شكل دادند.
«گرتا تونبرگ» در این راهپیمایی اظهار داشت: خانه ما گرفتار حریق شده و نباید دست روی دست گذاشته و تنها نابود شدن آنرا ناظر باشیم.
این اعتراضات قبل از نشست هفته آینده سازمان ملل برگزار گردید. فعالان محیط زیستی خواستار اقدامات بیشتر و جدی تری برای مقابله با تغییرات اقلیمی هستند.
گرتا تونبرگ نخستین بار در سال ۲۰۱۸ به بی تفاوتی به مبحث بحران آب و هوایی و تغییرات اقلیمی اعتراض كرد. اقدامات او، دانش آموزان و بزرگسالان در سراسر جهان را بر آن داشت تا با این حركت وی همراه شوند.
روز گذشته ساكنان جزایری همچون كِریباتی، جزایر سلیمان و وانواتو در اقیانوس آرام به علت اینكه بالا آمدن سطح آب دریا، زندگی آنان را تهدید می كند دست به اعتراض زدند. در استرالیا هم ۳۵۰ هزار نفر در سراسر این كشور تظاهراتی برگزار كردند و از دانش آموزان و كارگران هم درخواست شد در این راهپیمایی حضور داشته باشند.
همینطور این اعتراضات و راهپیمایی ها در شهرهای كشورهای آسیایی، اروپایی، آفریقایی و آمریكایی گسترش پیدا كرد.
به گزارش شبكه خبری بی بی سی، پیشبینی می شود برنامه های بیشتری در ارتباط با وضعیت آب و هوایی در حین برگزاری نشست سازمان ملل برگزار گردد.1398/06/30
20:15:59
5.0 / 5
4748
تگهای خبر: آب , اقیانوس , بحران , برگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه