مدیركل محیط زیست استان تهران:

نیاز تاكسی های تهران به تعویض كاتالیست

نیاز تاكسی های تهران به تعویض كاتالیست به گزارش پرشین رز مدیركل محیط زیست استان تهران اظهار داشت: ۴۰هزار خودرو تاكسی در تهران نیازمند تعویض كاتالیست برای كاهش آلودگی هوا هستند و اگر این اقدام انجام نشود بنزین یورو۴ برای آن ها تفاوتی با یورو۲ ندارد.به گزارش پرشین رز به نقل از مهر، كیومرث كلانتری ظهر یكشنبه در حاشیه سومین جلسه كارگروه كاهش آلودگی هوای استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این جلسه با حضور همه اعضا كارگروه تشكیل شد و طبق روال گذشته دستگاه های اجرایی موظف به عرضه گزارش عملكرد خود هستند، كه در جلسه امروز در مورد توسعه فضای سبز بحث و بررسی شد.
وی اضافه كرد: مقرر شد، اداره كل منابع طبیعی استان تهران در مورد توسعه فضای سبز در حد استانداردهای تعریف شده در برنامه جامع شهرستان ها زمین اختصاص دهد و در ارتباط با تولید نهال هم نهال لازم و كافی در فصول درخت كاری در اختیار شهرداری ها و دهیاری ها قرار دهد.
مدیركل محیط زیست استان تهران با بیان این كه تامین منابع مالی توسعه فضای سبز از محل عوارض آلایندگی و یا ارزش افزوده و یا از محل كمك های دولت به شهرداری ها خواهد بود، اضافه كرد: شهرداران باید فضای سبز شهر خویش را به حد استاندارد برسانند.
وی مسائل مربوط به خودرو و حمل و نقل عمومی را هم از جمله موارد مطرح شده در سومین جلسه كارگروه كاهش آلودگی هوای استان تهران دانست و اظهار داشت: روند جایگزینی موتورسیكلت های برقی و تولید زمینه برای ورود خودروهای برقی مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد، وزارت صنعت، معدن و تجارت احداث یك واحد مونتاژ و یا تولید خودرو و موتور سیكلت برقی در داخل شعاع ۱۲۰ كیلومتری تهران پیگیری كند تا زمینه جایگزینی با اولویت موتورسیكلت های برقی به جای موتور سیكلت های موجود انجام شود.
كلانتری افزود: جایگزینی و تعویض تاكسی های فرسوده و هم تعویض كاتالیست خودروهای تاكسی در حال تردد در كلان شهر تهران با حضور نماینده شهردار تهران مورد بررسی قرار گرفت، بر مبنای مصوبه هیات وزیران در سال ۹۳، شهرداری ها موظف هستند، كه كاتالیست های خودروهای عمومی در حال تردد در شهرها را تعویض كنند تا بار آلایندگی خودرو كاهش پیدا كند.
دبیر كارگروه كاهش آلودگی هوای استان تهران اضافه كرد: چنانچه تعویض كاتالیست ها انجام نشود، اگر بنزین یورو۴ هم به تاكسی ها تحویل داده شود و خودرو فاقد كاتالیست كاهش دهنده آلایندگی باشد، تفاوتی با بنزین یورو۲ نخواهد داشت.
وی اظهار داشت: باید هم زمان با تحویل بنزین یورو۴، خودروها هم بتوانند از كاهش دهنده آلایندگی به نحو احسن استفاده كنند، نماینده شهرداری از عدم تامین منابع مالی برای این اقدام اطلاع داد و كارگروه تصمیم گرفتند از محل عوارض آلایندگی به تعویض كاتالیست خودروها بپردازند.
كلانتری تصریح كرد: ۴۰ هزار خودرو تاكسی در تهران نیازمند تعویض كاتالیست عمل كننده در زمینه كاهش آلودگی هوا هستند.
 

1396/09/05
19:17:05
5.0 / 5
5394
تگهای خبر: آلودگی , نهال , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه