تاثیر تغییر اقلیم بر مسائل ژنتیك

تاثیر تغییر اقلیم بر مسائل ژنتیك به گزارش پرشین رز رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به تاثیرات تغییر اقلیم در مسائل ژنتیك اظهار داشت: وقتی مقرر است تا آخر قرن ۳ تا ۴ درجه افزایش دما داشته باشیم، بطور قطع تغییرات ژنتیك همچون مقاومت روی دارو و بیماری خواهیم داشت كه سبب گرفتاری های بزرگ می شود.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا عیسی كلانتری در مراسم روز دامپزشكی كه در وزارت جهاد كشاورزی برگزار شد، اظهار داشت: دامپزشكی شاید از نظر سازمانی در وزارت جهاد كشاورزی باشد اما در واقع فراتر از وزارت جهاد كشاورزی فعالیت می كند. دامپزشكی همه جا هست؛ در زندگی مردم، در داخل و خارج كشور.

معاون رئیس جمهوری اضافه كرد: دامپزشكی، فرا تشكیلاتی است و بودن دامپزشكان ضمانت تامین بهداشت جامعه است و امیدوارم روزی برسد كه دامپزشكی این كشور سبب سرافرازی ما بشود.

كلانتری با ابراز نگرانی از اینكه همه چیز را عالی جلوه دهیم، اظهار داشت: نگرانی من این است كه اگر با این نگاه كه همه چیز عالی است پیش برویم و ادامه دهیم یك دفعه با مسائل و مشكلات گوناگونی مواجه خواهیم شد. ما باید دانش فنی خویش را بالا ببریم در غیر این صورت یك فاجعه بزرگ اتفاق خواهد افتاد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح كرد: در سازمان دامپزشكی و دانشكده های وابسته نقصان هایی داریم كه باید برطرف شود و باید با جهان مرتبط باشیم تا علم به روزبه دست آید.

وی با ذكر این نكته كه سیاستگذاری در حوزه دامپزشكی باید متمركز و در سازمان دامپزشكی باشد، اظهار داشت: سیاستگذاری متمركز زمانی محقق می شود كه علم شما بروز باشد. این هم مستلزم ارتباطات بین المللی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، وی خاطرنشان كرد: در ایران كه در ۳۰ سال قبل كه ۱.۵ درجه گرم تر شده است، تاثیرات فراوان تری در مسائل ژنتیك خواهیم داشت.
1398/07/13
22:01:59
5.0 / 5
4553
تگهای خبر: برگ , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه