مدیركل حفاظت محیط زیست گیلان خبر داد

لغو مجوز شكار در صورت شیوع آنفلوآنزای پرندگان

لغو مجوز شكار در صورت شیوع آنفلوآنزای پرندگان به گزارش پرشین رز مدیركل حفاظت محیط زیست گیلان اظهار داشت: در صورت مشاهده موارد مشكوك، تایید و اعلام دامپزشكی در خصوص شیوع بیماری آنفلوآنزای پرندگان در استان صدور پروانه های شكار متوقف و مجوزهای صادر شده لغو خواهد شد.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، قربانعلی محمدپور اظهار داشت: با ابلاغ دستورالعمل مربوط به صید و شكار از جانب سازمان حفاظت محیط زیست، شكارچیان مجاز، می توانند از 28 مهرماه جاری مبادرت به دریافت پروانه شكار كنند.
وی اضافه كرد: اداره كل حفاظت محیط زیست گیلان در هماهنگی با دامپزشكی استان نسبت به پایش مشترك در مورد احتمال شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان عمل خواهد نمود و در صورت مشاهده موارد مشكوك، تایید و اعلام دامپزشكی در خصوص شیوع بیماری، صدور پروانه های شكار متوقف و مجوزهای صادر شده لغو خواهد شد.
محمدپور افزود: بر مبنای اختیارات در نظر گرفته شده در ابلاغیه سازمان حفاظت محیط زیست، شكارچیان مجاز خواهند بود تا صرفا در ایام پنجشنبه و جمعه در هر سفر یا روز شكار، از پرندگان خشكی زی نظیر كبك تا سه قطعه و از پرندگان آبزی مجاز تا چهار قطعه را شكار كنند.
وی خاطرنشان كرد: در سال های گذشته به علت شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، صدور پروانه شكار از جانب سازمان حفاظت محیط زیست متوقف شده بود.
محمدپور با تاكید بر ضرورت رعایت موازین قانونی از شكارچیان خواست تا با اطلاع كامل از قوانین شكار و استفاده از سلاح شكاری نسبت به این كار اقدام نمایند تا با مشكل مواجه نشوند.
منبع:

1398/07/24
23:00:15
5.0 / 5
4281
تگهای خبر: آب , باد , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه