بر اساس اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران؛

هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم می باشد

هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم می باشد به گزارش پرشین رز بر مبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران شاخص كیفیت هوا روی عدد ۱۳۵ قرار دارد و امروز هوای تهران ناسالم برای گروه های حساس است.


به گزارش پرشین رز به نقل از مهر، شاخص كیفیت هوا هم اكنون برپایه اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران بر روی عدد ۱۳۵ قرار گرفته و هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم می باشد. پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوای تهران نشان داده است كه در صبحگاه روز پنجشنبه (۱۶ آبان ۹۸) با افزایش تردد خودرو ها همراه با حاكمیت جو آرام و آسمان غبارآلود، شرایط برای تجمع آلاینده ها بخصوص ذرات معلق مهیا شده و اغلب مناطق پایتخت در شرایط ناسالم قرار خواهد گرفت.
تداوم شرایط جوی آرام و نسبتاً پایدار در خلال روز، پراكندگی آلاینده ها را محدود كرده و احتمال می رود در مناطق پرتردد كیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی بماند. همینطور در ساعات اوج ترافیك شبانگاهی غلظت ذرات معلق افزایش یافته و پیشبینی می شود در اغلب مناطق شرایط ناسالم بخصوص برای گروه های حساس برقرار گردد. با افزایش نسبی سرعت باد در اولین ساعات روز جمعه (۱۷ آبان ۹۸)، انتظار می رود همراه با كاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل در ساعات صبحگاه از غلظت آلاینده ها (ذرات معلق) نسبت به روز قبل كاسته شود، بااین حال در پاره ای مناطق با شرایط نامطلوب كیفیت هوا (به ویژه برای گروه های حساس) روبه رو خواهیم شد. در طول روز با افزایش پایداری جوی و رشد ابر، تا حدودی از غلظت آلاینده ها كاسته خواهد شد، هرچند در اواخر وقت جمعه هم با افزایش حجم ترافیك غلظت آلاینده ها افزایش پیدا كرده و با كاهش سرعت باد و شرایط پایدار جوی احتمال كاهش كیفیت هوا در مناطق پرتردد وجود خواهد داشت. همینطور برپایه پیشبینی های انجام شده بیشترین دما برای روز جاری ۱۶ درجه و كمترین دما ۱۰ درجه سانتی گراد پیشبینی شده است. در ایام ناسالم توصه می شود، افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و كودكان فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را كاهش دهند.

1398/08/18
15:11:35
5.0 / 5
4430
تگهای خبر: آب , باد , بیماری , ذرات معلق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه