مدیركل محیط زیست استان مركزی:

جمعیت پرندگان مهاجر در تالاب میقان اراك افزایش یافته است

جمعیت پرندگان مهاجر در تالاب میقان اراك افزایش یافته است به گزارش پرشین رز مدیركل محیط زیست استان مركزی اظهار داشت: در فصل جاری جمعیت پرندگان مهاجر در تالاب میقان اراك به ۷هزار قطعه رسیده وتاكنون هیچگونه تلفات ناشی از آنفلوآنزای پرندگان در این منطقه مشاهده نشده است.رضا میرزایی در گفت و گو با خبرنگار مهر تصریح كرد: امسال از یك ماه پیش با كاهش دمای هوا مهاجرت پرندگان از عرض های شمالی به سمت كشور و نقاطی همچون تالاب میقان اراك شروع شده است.
مدیركل حفاظت از محیط زیست استان مركزی افزود: هم اكنون جمعیت ۷ هزار قطعه ای از درناهای خاكستری، فلامینگوها و انواع مرغابی سانان در تالاب میقان وجود دارد و جمعیت پرندگان مهاجر به نظر می آید كه باز هم افزایش پیدا خواهد نمود.
وی بیان كرد: بر اساس بررسی انجام شده، الان وضعیت تالاب میقان مطلوب است و تابحال علائمی در خصوص شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در آن مشاهده نشده است.
مدیركل حفاظت از محیط زیست استان مركزی اظهار داشت: در این رابطه، شهروندان در صورت مواجهه با لاشه پرندگان با سامانه ۱۵۴۰ اداره كل محیط زیست استان تماس گرفته و یا به دامپزشكی اطلاع دهند تا بررسی لازم صورت گیرد.
وی عنوان كرد: همینطور هرگونه شكار و صید در منطقه تالاب میقان ممنوع می باشد و از شهروندان انتظار می رود هنگام مشاهده، تخلفات صید و شكار را اطلاع رسانی كنند.
مدیركل حفاظت از محیط زیست استان مركزی اظهار داشت: از مردم انتظار می رود هنگام رجوع آرامش تالاب را بر هم نزنند چون كه حضور پرندگان مهاجر در این منطقه فرصتی برای پرنده نگری بوجود می آورد.
میرزایی با اشاره به اینكه امكان پرنده نگری در تالاب وجود دارد، عنوان كرد: امكان پرنده نگری از راه دریافت مجوز از اداره كل محیط زیست استان صورت می پذیرد كه شرایط خاص خویش را دارا است.
مدیركل حفاظت از محیط زیست استان مركزی بیان كرد: هم اكنون امكان استفاده از برج پرنده نگری وجود ندارد و برای استقامت بخشی به آن نیازمند تامین اعتبار از جانب شورای فنی استان هستیم.
وی تصریح كرد: با عنایت به فنس كشی در اطراف برج مذكور به منظور پیشگیری از ورود مردم تا زمان مقاوم سازی آن، فعلا نمی توان از آن بهره برد و پیگیر تامین اعتبار برای انجام این امر هستیم.

1398/08/26
10:30:23
5.0 / 5
4383
تگهای خبر: پزشك , حفاظت , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه