راه سخت سازمان محیط زیست برای افزایش مناطق چهارگانه محیط زیستی

راه سخت سازمان محیط زیست برای افزایش مناطق چهارگانه محیط زیستی به گزارش پرشین رز معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه این سازمان موظف است مناطق چهارگانه محیط زیستی را در كشور افزایش دهد، اظهار داشت: سازمان محیط زیست راه سختی برای این كار دارد و باید مجوز سه دستگاه را دریافت كند.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، احمد لاهیجان زاده در نشست هم اندیشی مفهوم كربن آبی و نقش آن در كاهش اثرات تغییر اقلیم و حفظ تنوع زیستی در مناطق ساحلی و دریایی، با اشاره به اینكه در سال ۱۳۷۵ كنوانسیون تنوع زیستی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، اظهار نمود: ما برای حفظ تنوع زیستی باید در مرحله اول اكوسیستم را حفظ نماییم.
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: طی سال های گذشته برمبنای قوانین بالادستی سازمان محیط زیست موظف شده بود مناطق چهارگانه تحت مدیریت خودرا به میزان 10 درصد از كل مساحت كشور ارتقا دهد. طی سال های بعد این رقم به ۱۷ درصد افزایش پیدا كرد.
بگفته لاهیجان زاده، هرچه منطقه طبیعی كه پیش و بعد از انقلاب اسلامی بعنوان منطقه حفاظت شده اعلام شده جزو معدود مناطق بكر و دست نخورده در كشور است و متاسفانه به بیشتر مناطق كشور دست درازی شده است.
وی با اشاره به راه سختی كه سازمان حفاظت محیط زیست برای ارتقای مناطق طبیعی به مناطق حفاظت شده چهارگانه باید طی كند، اشاره كرد: سازمان حفاظت محیط زیست برای این كار باید مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت، استاندار استان و سازمان جنگل ها را بگیرد.
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: متاسفانه با موانع پیش رو از سازمان حفاظت محیط زیست توقع دارند كه مناطق حفاظت شده چهارگانه را افزایش دهد. در سایر كشورها مجموعه محیط زیست آنقدر اختیار دارد كه خودش بتواند مناطق طبیعی را به مناطق چهارگانه ارتقا دهد.
منبع:

1398/09/04
14:48:23
5.0 / 5
4613
تگهای خبر: آب , حفاظت , دستگاه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه